Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Daňo: Technický gól? Poprvé v kariéře

20.11.2022 · Adam Sušovský
Zajímavý zápas se spoustou kuriózních momentů mají za sebou nejen třinečtí Oceláři, ale také útočník Marko Daňo. Ten sám dvakrát neproměnil samostatný únik, přesto se v závěru šlágru gólu přece jen dočkal a vůbec přitom nemusel vystřelit. Po faulu Filipa Pavlíka mu rozhodčí přiznali technickou branku, která pečetila vítězství Třince nad Hradcem 4:1.

V průběhu zápasu jsi dvakrát ujížděl sám na brankáře, ani jednou jsi ho střelou nad vyrážečku nepřekonal. Jak se ti tedy hodnotí technická branka, při které jsi střílet vůbec nemusel? 

To je asi poprvé v životě, co se mi stalo, že by rozhodčí technický gól připsali mně. Když to vezmu i s těmi nájezdy, jak zmiňuješ, tak je asi štěstí, že toho gólmana v závěru odvolali (směje se). Jinak jsme dnes ale předvedli dobrý výkon, na konci zápasu jsme si to trošku zkomplikovali, ale na začátku jsme hráli super. Z prvních tří střídání jsme dali dva góly, zápas jsme kontrolovali. 

Byl dobrý vstup Ocelářů a dva góly v prvních 94 vteřinách zápasu klíčový? 

Myslím, že ano. Takhle rychle jsme dva góly v letošní sezoně myslím ještě nenastříleli. Od toho momentu neměli ze hry tolik jako my, akorát konec zápasu jsme si našimi fauly zkomplikovali. Výbroný výkon dnes ale předvedl i Mazi, vytáhl tam několik skvělých zákroků, i ta oslabení byly nakonec dobře ubráněná. Zblokovali jsme tam spoustu střel, takže klobouk dolů i před hráči, kteří se na tom podíleli.

Čím si tak dobrý vstup do zápasu vysvětluješ? 

Snad jsem byl z toho našeho nástupu překvapený, asi jsme se v noci dobře vyspali. Ráno jsme nebyli na ledě, takže jsme byli nabuzení.

Do zápasu dnes hodně často zasahovalo video, jak to vnímali hráči na ledě? 

To se mi asi taky ještě nestalo, aby video vstoupilo do hry tak často. Na druhou stranu tam byla asi spousta sporných momentů, které nejdou posoudit na ledě okem, proto se řeší u videa. Pár hráčů to možná vyhodilo z tempa, ale dostali jsme se do toho zpátky a sehráli dobrý zápas. Teď už se musíme připravit na ten další, dobře zregenerovat.

Jak moc vám pomohlo, že první branku Hradce rozhodčí neuznali? 

Asi by to pak byl úplně jiný zápas, takže jsme rádi, jak to dopadlo. Oslabení už jsme pak ubránili do konce, pro celé mužstvo to byl dobrý impuls.

A co říkáš na góly, které padly do posunuté branky, ale rozhodčí je uznal? 

Je to tak správně. Já v tom nevidím žádný problém, v NHL se to posuzuje stejně. 

×
Dnes v 16:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Oceláři Třinec