Daňo: Klobouk dolů před kluky z Frýdku, máme nesmírně důležité body

15.01.2022 · Adam Sušovský
Jen slova chvály měl po vítězství nad Zlínem stěžejní hráč večera Marko Daňo směrem k hokejistům, kteří oslabeným Ocelářům přijeli pomoct z partnerského Frýdku-Místku. Rozhovor s autorem vítězné branky si můžete pustit také ve videu.

Bez deseti hráčů základní sestavy Oceláři zvládli zápas, který se sami snažili vzhledem ke zdravotnímu stavu svých hráčů odložit. A to naprosto suverénním způsobem. Třinečtí hokejisté doma i v kombinované sestavě sestřelili Zlín 6:2 a vrátili se zpět na čelo tabulky Tipsport extraligy.

Utkání pro klubový web hodnotil také slovenský útočník Marko Daňo, který se stal stěžejní postavou pátečního duelu. Nejen, že vstřelil už na konci první třetiny vítězný gól, svou drzostí se navíc už z kraje zápasu dostal soupeři pod kůži a zařídil Ocelářům několik přesilovek. Vždyť v úvodních třinácti minutách zápasu na něm hosté nasbírali celkem osm trestných minut. Dvě nabídnuté početní převahy Třinec využil.

"Nevyhýbám se těmhle věcem. V první třetině byl snad každý můj pobyt na ledě zakončený potyčkou nebo faulem. Jsem rád, že jsem v těch situacích sám udržel nervy na uzdě, snad jsem i takhle pomohl mužstvu. Tři body z tohodle zápasu jsou pro nás nesmírně důležité, předvedli jsme skvělý výkon, třebaže po dlouhé pauze to i pro nás bylo náročné," řekl Daňo.

Oceláři se těsně před zápasem vrátili na led ze sedmidenní karantény, stihli jen pár tréninků a navíc ne v úplně kompletním složení. Někteří uzdravení hráči stále čekají na komplexní zdravotní vyšetření, a proto do zápasu nemohli zasáhnout. Trenér Václav Varaďa tak začlenil do sestavy několik hráčů z partnerského Frýdku-Místku, kteří si vedli výborně.

Do Třince se po dvou letech vrátil Vladimír Svačina, který si připsal tři asistence. Hodně vidět bylo i polské duo Filip Komorski - Alan Lyszczarczyk, premiéru v třineckém dresu si kromě nich užili ale také Jakub Teper, Daniel Krenželok nebo Jakub Šlahař. Všichni byli na ledě vidět a cítit.

"Vypadali suprově a zapadli k nám skvěle. Kloubouk dolů před nimi, že naskočili a odehráli takhle celý zápas. Jako tým jsme se i díky nim s tou situací popasovali skvěle. Dali jsme hned na začátku důležité góly a dá se říct, že jsme Zlínu nedali šanci," řekl Daňo.

"Snažili jsme se hrát jednoduše. Krátké střídání, točili jsme čtyři pětky. Trenéři v utkání nastavili výbornou taktiku. Myslím, že bylo vidět, že jsme měli chuť po přestávce do toho znovu naskočit. Jsem za vítězství rád," dodal hráč první třinecké formace.

Celý rozhovor s Markem Daněm si můžete pustit také v přiloženém videu.