Daňo: Hrachovina na puky viděl, musíme do brankoviště

16.09.2022 · Adam Sušovský
Nedůraz v brankovišti soupeře. To označili třinečtí Oceláři za hlavní důvod úvodní prohry sezony s Motorem České Budějovice. V rozhovoru s novináři po zápase s tím souhlasil také Marko Daňo.

Co chybělo k lepšímu výsledku?
Možná ještě více tlaku do branky, ale jejich gólman dobře zachytal a některé střely ho šťastně trefily. Klobouk dolů před ním, ale my jsme byli trochu mimo branku, netlačili jsme se před něj tak, jak bychom měli. Na hodně z těch našich střel viděl. Taky je pravda, že Motor hodně střel zablokoval. Máme do dalšího zápasu co zlepšovat.

Ty sám jsi měl také několik šancí...
I tyčku... Neměli jsem dnes tolik štěstí, ale je to první zápas. Já myslím, že na čem stavět máme. První třetina z naší strany nebyla ideální, ale další dvě jsme hráli dobře, aktivně, ale bohužel se nám prostě nepodařilo vstřelit gól. Poučíme se a půjdeme dál.

Neproměňování šancí ale zatím vypadá jako velký problém, co s tím?
Musí se nám taky trochu přiklonit štěstí na naši stranu. Jak jsem říkal, měli jsme tam několik nešťastných momentů, kdy nám puk v poslední chvíli přeskočil hokejku, já měl tu tyčku v přesilovce. Gólman dobře zachytal, ale musíme mít taky větší důraz před brankou a nebát se do těch prostorů chodit, třebaže má soupeř velké beky a dost to bolí. Tohle musíme kousnout a v tom prostoru být. Je to náročné, ale gólmanům je třeba znepříjemnit život.

Je alespoň pozitivní herní převaha ve druhé a třetí třetině, i když žádné góly nepřišly?
To určitě je. Hráli jsme dobře, měli jsme hodně šancí, dnes to zkrátka nepřišlo. Já věřím, že v dalším utkání - hodně náročném - už se to povede. Hodíme Motor za hlavu, vezmeme si z toho pozitiva a půjdeme dále.

Jak moc chybějí zranění hráči?
Máme tady dostatečně kvalitní mužstvo, dost kvalitních hráčů, široký kádr, zraněné prostě musí zastoupit. Ale je fakt, že Petr Vrána chybí, je to kapitán, citelné oslabení. Musíme to zvládnout nějak i bez něj. Širší kádr máme kvalitní, kluci dokáží být konkurenceschopní a pomáhat.
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno