Daňo o souhře s Hudáčkem: Takhle hrával Žigmund Pálffy

11.08.2022 · Adam Sušovský
Dva góly dal, po třetím lakrosovým způsobem zpoza branky sahal. Útočník Marko Daňo se před zraky svého táty na střídačce soupeře blýskl skvělým výkonem, po výhře 4:2 ve Frýdku-Místku ale hodnotil také fungující slovenskou spolupráci s Liborem Hudáčkem.

Pojďme začít hodnocením celého týdne, ve Vítkovicích jste prohráli 1:2 v prodloužení, Frýdek-Místek jste porazili 4:2. Jste spokojení?

Byly to klasické první dva zápasy sezony, dostáváme se do toho. Obzvláště dneska, když jsme hráli jen na tři pětky. Mákli jsme si a roztáhli plíce, takže za mě dobré. V prvním zápase ve Vítkovicích jsme ze šancí nedávali góly, dneska nám to tam napadalo. Jsme rádi za výhru, ale zároveň si uvědomujeme, že jsme první a třetí třetinu nehráli podle představ, takže se máme z čeho poučit. V další části přípravy už budeme mít více hráčů, snad budeme v zápasech i více dominovat.

Ty sám jsi dnes dal dva góly, co na to říkal táta na střídačce Frýdku-Místku?

Měl jsem dilema, jestli se radoval, nebo ne. Řekl bych, že ne! (směje se) Kluci se mě ptali už před zápasem, jestli vyhraje malý nebo velký Jožo, poslouchal jsem to celý den. Tak jsem rád, že vyhrál ten malý. A taky, že jsme Frýdek porazili. V minulých letech jsem tady nebyl, kluci ale vzpomínali, že se jim v zápasech s partnerským týmem moc nedařilo. Dneska jsme to zvládli.

Libor Hudáček ve Vítkovicích říkal, že se musí rozehrát. Dnes nastoupil ve formaci s tebou a spolupráce fungovala náramně, obzvláště jeho přihrávka na tvou druhou branku byla nádherná. Tohle jsou věci, které může do útoku Ocelářů přinést?

On má přehled o hře, připomněl mi tou svou akcí dneska jeden z památných gólů Žiga Pálffyho z reprezentace. Taky tenkrát obkroužil dvakrát celé pásmo a pak přihrál do prázdné. Čím víc Hudy odehraje a natrénuje, tím víc takových akcí bude předvádět. Jeho kvalita je obrovská, já jsem přesvědčený o tom, že bude pro tým velkým přínosem.

Ty sám jsi nebyl daleko ani od hattricku, ve třetí třetině jsi zkoušel lakrosové zakončení zpoza branky. Proč nevyšlo?

Hned jsem věděl, že mi puk nezůstane na čepeli přilepený, tak jsem ho vyhodil do vzduchu a chtěl nakonec trefit bekhendem. Bohužel jsem ho trefil jen na hranu, takže se svezl nad břevno. Bylo by to pěkné, ale je to jen příprava. Já věřím, že hattricky přijdou v sezoně, v důležitých zápasech.

Petr Vrána ani Martin Růžička zatím do přípravy nezasáhli, v obou duelech jsi měl jiné spoluhráče. Je to náhradní řešení nebo hledání nových variant v sestavě?

Trénovali jsme (s Růžičkou i Vránou) od začátku přípravy spolu, ale kluci se zatím do zápasů nezapojili. Ti staršího věku mají asi oddych, zatímco já jako mlaďas si to musím odmakat. (směje se) Věřím ale, že se k nám co nejdříve přidají a bude nám to spolu fungovat stejně, jako v minulé sezoně.