Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Daniel Seman: Vrátila se nám střelecká pohoda

18.01.2011 · Martin Stebel
Především zásluhou střelecké efektivity v úvodní periodě zdolal Třinec v rámci 42. kola Mladou Boleslav 5:2. Oceláři po úterním vítězství i nadále vévodí extraligové tabulce. Dvěma asistencemi a tradičně spolehlivým výkonem přispěl k triumfu obránce Daniel Seman. "Někdy se to tak sejde," lakonicky okomentoval svůj podíl na gólech.

Pro vývoj zápasu byla rozhodující vaše ofenzivní lavina v úvodu...

Souhlasím. Podařilo se nám zachytit začátek utkání. Minule proti Brnu se nám naopak úvod moc nepovedl a otáčení nás stálo dost sil. Tentokrát jsme si dali záležet, abychom Boleslav nepustili do vedení. Jsme rádi, že od začátku jsme kontrolovali zápas a diktovali tempo.

V dalším průběhu jste už však nebyli tak střelecky aktivní...

Když vedete 4:0, tak člověk má občas tendenci sklouznout k sebeuspokojení. Možná jsme vnitřně podlehli tomu pocitu. Boleslav ve druhé třetině skórovala, což bylo malé klepnutí přes prsty, ale naštěstí Petrovka dal brzy na 5:1.

V první třetině jsi měl prsty ve dvou gólových akcích...

Někdy se to tak sejde. Vždy je nejdůležitější, aby si útočník našel vhodné místo pro zakončení. Potom už to záleží na obránci, který musí zvednout hlavu a ve vhodný moment přesně nahrát. Jsem rád, že tentokrát z mých přihrávek byly góly. Jinak by ty hezké přihrávky byly naprosto k ničemu.

Tvoje asistence u branky Vojty Poláka byla z kategorie exkluzivních. Jako klubový pokladník bys možná mohl úspěšného střelce zkasírovat...

(směje se) Nechám to na něm. Nebudu mu přece posílat vzkaz přes média. Uvidíme, jak se k tomu Vojta vyjádří.


Dan Seman je univerzální zadák. Umí podpořit útok, ale poctivě plní i defenzivní úkoly. foto: Marian Ježowicz

Překvapila Tě změna na brankářském postu, kdy Schwarze po třetím gólu střídal Valent?

Musím se přiznat, že jsem to ani pořádně nepostřehl. Pokud by to nehlásili, asi bych to ani nezaregistroval. Je to jen na posouzení trenéra a momentálním rozpoložení gólmana. Je pravdou, že Schwarz si pořádně nešáhnul na puk a vytahoval ho hned třikrát ze sítě. Asi nebyl v nejlepší pohodě. Trochu mně mrzí, že jsme v některých momentech nepodrželi víc Petera Hamerlíka. Chtěli jsme mu pomoct, aby vychytal další nulu a dal něco do klubové pokladničky (směje se). Nejde však něco naplánovat předem. Chybička se může vyskytnout.

V posledních třech domácích duelech jste dokázali sedmnáctkrát skórovat...

Výsledky z posledních zápasů svědčí o návratu gólové fazóny. Máme střeleckou pohodu. Útočníkům to tam znovu padá. Bylo jasné, že střelecká smůla, která nás v jednu chvíli postihla, nebude trvat věčně. Máme velice schopné útočníky, proto mně návrat formy vůbec nepřekvapuje.

V pátek hraje Třinec na kladenském ledě. Papírový favorit je jasný, ale rozhodně to nebude procházka růžovým sadem...

Postavení v tabulce nemusí nic znamenat. Kladno umí doma hrát útočně, dokáže si vytvořit tlak. Nemůžeme tam jet s otevřenou obranou a diktovat tempo hry. Musíme se snažit hrát jako v Pardubicích. Zodpovědně směrem dozadu a zkoušet brejkové situace.

Fotogalerii z utkání Oceláři - Mladá Boleslav naleznete zde.

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Oceláři Třinec