Daniel Rákos: Věřím, že tahle výhra nás zvedne!

19.03.2014 · Martin Stebel
To byl hokej - to byli Oceláři! Druhý duel zvládli domácí hokejisté mnohem lépe a k radosti publika ve Werk aréně zdolali rivala z Pardubic přesvědčivě 5:1. Čtvrtfinálová série je tak vyrovnaná, další zápasy uvidí v sobotu a neděli pardubická ČEZ aréna. Povedené střetnutí okomentoval pro klubové stránky Daniel Rákos.

Střelecké soužení Slezanů z úterního utkání pokračovalo také v úvodní třetině druhé bitvy. Spolehlivý brankář Hudáček trpělivě likvidoval veškeré pokusy a výrazně držel svůj tým nad vodou. Teprve začátkem druhého dějství spadl kámen ze srdcí domácích příznivců a pardubická svatyně byla definitivně odčarována. Letos vůbec poprvé se trefil Tomáš Linhart, jenž v rozhovoru po prvním utkání avizoval, že úvodní gól bude klíčový. Jak řekl, tak i učinil: "V první třetině jsme ubránili oslabení tři na pět. To byl hodně důležitý okamžik, potom jsme se zvedli a podařilo se nám udeřit v přesilovce. Bylo to dlouhé čekání na gól. V dalším průběhu to z nás spadlo, hráli jsme lépe, konečně jsme taky využili přesilovku," raduje se hráč s přezdívkou "Bambus".

Podstatným faktorem středeční konfrontace znovu byly početní výhody. Oceláři tentokrát dokázali svého rivala zatlačit, což se pozitivně projevilo i na produktivitě: "Ani včera jsme přesilovky nehráli špatně, v této oblasti se nemuselo nic zásadního měnit. Změnili jsme pouze systém při hře pět na pět. Myslím si, že to přineslo ovoce. Snažili jsme se víc nahrávat, protože v prvním zápase jsme rozváželi puky hodně individuálně. V kabině jsme dostali pokyny, ať zjednodušíme hru, tohle se nám dařilo plnit, byl to recept na Pardubice. Jeden z trenérských pokynů taky zněl, abychom zvýšili agresivitu, měli jsme dohrávat souboje. Dařilo se nám to plnit," těší útočníka s číslem 61.

Čtvrtfinálová série bude pokračovat v sobotu a neděli. Oceláři odcestují na východ Čech v přece jen lepším psychickém rozpoložení. Jaké zápasy ve svém rodišti prognózuje náš respondent? "Diváci je poženou dopředu, dá se předpokládat bouřlivá atmosféra, stejně jak tomu bylo tady v Třinci. Věřím, že dnešní výkon nás zvedne a jedeme do Pardubic porvat se o další výhry," tvrdí šestadvacetiletý bojovník a jedním dechem reaguje na otázku ohledně historických dresů, ve kterých Oceláři absolvují boje ve vyřazovací části: "Je to opravdu hezké, že na dresech nejsou žádné zbytečné reklamy. Myslím, že tohle se musí fanouškům líbit. Za nás hráče mohu klidně říct, že tento pěkný dres se nám velmi zamlouvá!"

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary