Daniel Rákos na téma Pardubice: Hrálo se mi dobře a doufám, že příště jim to oplatíme

21.10.2012 · Eva Dvorská, Martin Stebel
Jubilejní extraligový zápas s pořadovým číslem 1000 nedopadl pro Oceláře optimálně. Na ledě Pardubic sice absolvovali velice slušný duel, ale nakonec po dramatické zápletce padli těsným poměrem 4:5. Pro Daniela Rákose měl zápas speciální a pikantní náboj. Expardubický útočník nám sdělil své zápasové postřehy.

Dane, utrpěli jste těsnou porážku na ledě aktuálního mistra. Kde hledat hlavní příčiny?

Myslím si, že do dnešního zápasu jsme nevstoupili úplně ideálně, ale pak se to postupně zlepšilo, dali jsme šťastný gól a je škoda, že jsme si to těch sedm nebo osm minut do konce zápasu nepohlídali.

Jak už jsi avizoval, nepovedla se vám úvodní část. Jaké byly přestávkové instrukce pro další průběh zápasu?

Po první třetině jsme si řekli, že to musíme zvednout, začít trochu víc bruslit, protože Pardubice nás přebruslily a ve druhé třetině se nám to povedlo srovnat. Pak jsme to zase otočili na 4:3 a opravdu škoda, že jsme to už neudrželi.

Jak bys okomentoval drobnou potyčku v první třetině? Co se tam přesně stalo?

Nic velkého. Přeslechl jsem prostě hvizd rozhodčího a dohrával jsem souboj a jim se to trochu nelíbilo, ale i to k hokeji patří.

Ve třetím dějství Oceláři nejprve vedli, ale nakonec jste před koncem dvakrát inkasovali...

Hlavně ten rozhodující gól nás může dost mrzet. Byl tam zmatek u nás ve třetině, Pepovi se to zamotalo mezi nohama a vyjelo to na volného hráče, který vystřelil a myslím, že trochu se štěstím to tam propadlo.

Jak se hrálo proti Pardubicím, kde jsi strávil celý zbytek své kariéry?

Samozřejmě jsem naštvaný, protože jsme nevyhráli, ale hrálo se mi dobře a doufám, že příště jim to oplatíme.

V úterý vás na domácím kluzišti čekají Karlovy Vary. Co bude třeba zlepšit, aby konečný výsledek byl pozitivnější?

Měli bychom hrát lépe do obrany, protože za poslední tři zápasy jsme v každém dostali 5 gólů. Dopředu nám to jde, musíme ještě zlepšit hru dozadu.