Další zápas již ve čtvrtek, Oceláři hostí Liberec!

20.09.2017 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Šesté kolo Tipsport extraligy je na programu až v pátek, Oceláři si jej předehrají již o den dříve. Od čtvrtečních 17:10 se ve WERK ARENĚ utkají s libereckými Bílými Tygry. Duel živě vysílá stanice ČT Sport, kdo se bude radovat ze tří bodů?

Sponzorem čtvrtečního utkání šestého kola TELH je společnost Primetals Technologies Czech Republic, s.r.o.

Bílí Tygři Liberec

Liberečtí v loňské sezóně, ve které obhajovali mistrovský titul z ročníku 2015/2016, znovu zvítězili v základní části, k obhajobě Masarykova poháru jim však poslední krok chyběl. Tým trenéra Filipa Pešána dokráčel až do finále, v něm ale jasně podlehl brněnské Kometě 0:4 na zápasy.

Před sezónou se moc pohybů v kabině Bílých Tygrů neudálo. Z Liberce odešla jen pětice hráčů, především brankář Ján Lašák (ukončil kariéru) a obránce Radim Šimek (San Jose Sharks/NHL) ale budou Liberci hodně chybět. Pod Ještěd naopak zamířili čtyři hráči. Obránce Ladislav Šmíd, útočníci Lukáš Jašek, Aleš Stezska a navrátilec z Kunlunu Martin Bakoš.

V přípravě Bílí Tygři sehráli jen tři zápasy s bilancí dvou výher a jediné porážky. Tu obstaral hned úvodní duel proti Spartě. Poté následovala hokejová Liga mistrů, ve které Liberečtí dvakrát zdolali Cardiff, proti švédskému celku Växjö se už však úřadujícím vicemistrům tolik nevedlo. V Tipsport extralize zatím Liberec střídá dobré výkony s horšími, především dle toho, na jakém kluzišti se hraje. Doma jsou Bílí Tygři stoprocentní, venku ještě nezískali ani bod.

V posledním kole pod Ještěd zavítala Mladá Boleslav, domů odjížděla s prohrou 1:3. „Utkání rozhodly přesilovky. Góly v nich na začátku druhé a třetí třetiny nás uklidnily. Bylo to vyrovnané utkání z obou stran. Rozhodla naše efektivita v zakončení. Jsem rád, že jsme tohle obtížné utkání s těžkým soupeřem zvládli,“ hodnotil Filip Pešán poslední duel.

Poslední zápas Liberce

19. září 2017: Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 4:3 prodl. (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0).
Branky a nahrávky: 29. Bulíř (Bakoš), 41. Jánošík (Bakoš), 50. P. Jelínek (Lakatoš, L. Krenželok) - 59. Žejdl (Lenc, P. Musil).
Sestava Liberce v posledním zápase: Will – Pyrochta, Jánošík, Plutnar, Šmíd (A), Mojžíš, Derner, Kolmann (C) – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, Bartovič – J. Stránský, Jašek, Ordoš – Hrabík, Vantuch, D. Špaček.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři po úvodní prohře v Brně třikrát zvítězili, v minulém kole ale o svou sérii přišli. Svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny zavítali pod Bílou věž, v duelu s hradeckým Mountfieldem od sedmé minuty vedli. Na přelomu druhé a třetí třetiny si však Slezané počínali nedisciplinovaně a soupeř v přesilovkách trestal. Hattrcik Bedřicha Köhlera znamenal, že tři body zůstaly v Hradci Králové.

“Konečný výsledek nás mrzí. V první třetině to ještě byla hra, kterou chceme vidět. I ve druhé části jsme měli možnosti, ale hra se srovnala. V závěrečné třetině se domácím povedly góly v přesilovkách a musím uznat, že Hradec byl lepší,“ řekl Václav Varaďa po nedělní konfrontaci.

“Na začátku sezony máme těžký los, ale myslím si, že jsme to zvládli. Deset bodů je slušný počin. Mrzí nás ztráta v Brně, kde jsme to měli výborně rozehrané. Dnešní prohra nás určitě nesrazí do kolen. Zápasy jdou teď v rychlém sledu, ve čtvrtek nás čeká další soupeř. Poučíme se z dnešních chyb a připravíme se na Liberec na sto procent,“ dodal obránce Milan Doudera.

Poslední zápas Ocelářů

17. září 2017: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 28. Köhler (Kukumberg, Rosandić), 44. Köhler (Bednář, Džerinš), 45. Köhler – 7. Růžička (Rákos, Polanský).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Adámek, Jank, Roth, Doudera, Musil – Rákos, Marcinko, Růžička (C) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Dravecký, Marosz, Irgl – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa.

Poslední vzájemný zápas

Oceláři v rámci pětačtyřicátého kola minulé sezóny přivítali lídra Tipsport extraligy z Liberce v utkání před televizními kamerami. Severočechům se do zápasu podařilo vstoupit snově, když již v deváté minutě vedli o dvě branky. Ocelářům se v zápase sice podařilo třikrát snížit, ale hosté závěrečný tlak přestáli.

26. února 2017: HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 3:4 (1:3, 0:1, 2:0).
Branky a nahrávky: 15. Redenbach (Petružálek, Klimenta), 48. Kreps (Nosek, M. Doudera), 60. Netík (TS) – 3. J. Stránský (Bližňák), 9. Valský (Radivojevič, R. Šimek), 18. Vantuch (J. Stránský), 23. R. Šimek (Radivojevič).

Umístění v tabulce 4. 6.
Bilance v TELH 5 zápasů, 3-0-1-1, skóre 15:12, 10 bodů 5 zápasů, 3-0-0-2, skóre 9:8, 9 bodů
Bilance doma/venku 2 zápasy, 2-0-0-0, skóre 8:4, 6 bodů 2 zápasy, 0-0-0-2, skóre 0:5, 0 bodů
Bilance posledních 10 zápasů (i s přípravou) 6 výher – 1 remíza – 3 prohry (1 v prodl.), skóre 34:23, 20 bodů 6 výher – 4 prohry (1 v prodl.), skóre 31:24, 19 bodů
Aktuální série 1 prohra 1 výhra
Lídr bodování Tomáš Marcinko 8 (6+2) Adam Jánošík 4 (2+2)
Nejlepší střelec Tomáš Marcinko 6 Adam Jánošík, Michal Bulíř oba 2
Nejlepší nahrávač Vladimír Roth 5 Martin Bakoš 3
Nejproduktivnější obránce Vladimír Roth 5 (0+5) Adam Jánošík 4 (2+2)
Nejtrestanější hráč Bohumil Jank, Tomáš Marcinko oba 8 Martin Ševc 31
Nejlepší v +/- David Musil +5 Ladislav Šmíd +2
Vítězné góly Martin Růžička, Martin Adamský, Tomáš Marcinko všichni 1 Adam Jánošík, Filip Pyrochta, Dominik Lakatoš všichni 1
Góly v přesilovce Tomáš Marcinko 4 Adam Jánošík, Michal Bulíř oba 2
Nejvíce střel na branku Martin Růžička 32 Michal Bulíř 21
Nejvíce času na ledě Vladimír Roth 23:59 Martin Ševc 21:59
Radegast Index Vladimír Dravecký, Daniel Rákos oba 18 Lukáš Derner 16
Největší počet hitů Vladimír Dravecký 12 Lukáš Derner 7
Zblokované střely Vladimír Roth 10 Lukáš Derner 11
Brankáři Šimon Hrubec 5 z. – 3/2, úsp. 92,25 %, prům. 2,16 g/z, 1 SO Roman Will 5 z. – 3/2, úsp. 93,94 %, prům. 1,62 g/z, 1 SO