Čukste o první výhře nad Českem: Pro nás je to historický zápas, ale večírek nebude

16.05.2023 · Šárka Kolková, foto: Markéta Křížová
Lotyšsko v pondělním zápase šampionátu přepsalo historii. Po výhře 4:3 v prodloužení se dočkalo prvního úspěchu nad Českem. Nechyběl u toho ani Ocelář Kārlis Čukste, který si první výhry moc váží. Stejně jako skvělé podpory fanoušků.

Kārlisi, popiš nám celý průběh utkání.

Pro nás je to historický zápas. Mnoho z nás vědělo, že jsme Česko na MS v hokeji nikdy neporazili, byl to vždycky nepříjemný soupeř. Ale dnes? Hráli jsme dobře, tvrdě jsme pracovali a dřeli jsme pro výhru až do konce. A taky brankář chytal výborně. Všichni jsme hrdí.

Jak moc těžký zápas to byl?

Bylo to opravdu hodně náročné. Hráli jsme s Českem, které je velmi disciplinovaným mužstvem. Jak už jsem nedávno říkal, chtěli jsme hrát náš systém a dnes se nám s tím podařilo vyhrát.

Budete po takovém úspěchu slavit?

Budu upřímný, oslavovat nebudeme (smích). Žádný velký večírek pořádat nebudeme. Je to pro nás ale výborný den. Jak pro náš tým, tak pro fanoušky, což je výborné. Že u toho mohli být všichni naši fanoušci. Dělali pro nás vlny a my jsme se jim za to chtěli odvděčit. A to se nám podařilo.

Bavili jste se před zápasem s Danielem Voženílkem?

Napsali jsme si. Dostali jsme pár lístků pro naše rodiny. Je to super člověk. Vždycky je pro mě ctí s ním hrát. Dnes jsme ale stáli proti sobě a já vyhrál.

A dluží ti něco?

Ne, nevsázeli jsme se. Ale všichni ví, že spolu máme hodně vzpomínek. Vidět ho a mluvit s ním je vždycky fajn. Jsem vždycky rád, když ho vidím.

Proti Česku jste urvali cenné dva body. Je ale ve vaší hře ještě něco, co potřebujete zlepšit?

My jednoduše bojujeme, ale některé věci jdou po výhře bokem. Navzájem si pomáháme a chyby, které jsme udělali, tak jsme okamžitě minimalizovali.

Hrálo nějakou roli to, že soupeře znáte? Spousta hráčů z vašeho týmu má s extraligou velké zkušenosti.

Určitě ano. Navíc je naše hra určitým způsobem podobná. Během turnaje hraješ s několika hráči, které neznáš, ale tento zápas ani utkání proti Slovensku k nim nepatřily. Zápas jsme si chtěli užít.

Co se bude dít v dalším zápase, ve kterém vyzvete Norsko?

Musíme hrát na úrovni, vzájemně si pomáhat a vážit si podpory našich fanoušků.