Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Čukste o postupu do SF: Nikdy jsem si nemyslel, že je tohle možné

26.05.2023 · Šárka Kolková, foto: iihf.com
Lotyšsko na světovém šampionátu přepisuje dějiny, poprvé v historii slaví postup mezi čtveřici nejlepších! U úspěšného tažení nechybí ani bek Kārlis Čukste.

Velká gratulace k postupu do semifinále. Jaké jsou první pocity?

Bylo to neuvěřitelné. Tahle parta lidí je speciální. Pro mě to dnes byla jedna z největších hokejových zkušeností a budu si ji pamatovat do konce života. Budeme si tyto momenty užívat a až přijde čas, připravíme se na následující zápas. 

Který moment v zápase byl pro tebe nejnáročnější?

Bylo jich moc, ani to nedokážu spočítat. Naše parta ale maká od začátku do konce. Nikdy nevíme, co se stane, ale moc dobře víme, co máme hrát a kdy máme hru kontrolovat. Zápas byl náročný a v tom dalším se budeme snažit pracovat stejně tvrdě jako dnes. 

Kdy jsi začal věřit, že se stane lotyšský zázrak?

Nutně bych to nenazýval zázrakem. Do každého zápasu jdeme se stejným cílem - urvat vítězství. Nikdy jsem si nemyslel, že tohle bude vůbec možné. Že dokážeme porážet takhle silné týmy. Nesmíme se ale na to, kde je papírově silný dívat, protože je to pořád hokej. 

Co říkáš na to, že jsi na šampionátu zůstal jediným zástupcem Třince, který může pomýšlet na medaili?

V Třinci mě hodně naučili. Jak vyhrávat i věci, které pro vítězství musíš udělat. Dali mi vítěznou mentalitu, kterou jsem se snažil přenést si i na mistrovství světa.  Jsem šťastný, že můžu pomoct týmu. Budeme bojovat a uvidíme, co bude následovat pak.

Lotyšsko je stejně jako Česko malou zemí. Co pro vás takový úspěch znamená?

Naši fanoušci jsou na nás velmi pyšní a my jsme jim za to vděční. Každý den se na sobě snažíme pracovat. Všichni z naší party jsme tady vyrůstali a dívali jsme se na hokej. Je to neuvěřitelný sport. Jsem na náš národ moc hrdý.

Nemrzí tě trochu, že se teď na semifinále musíte přesunout do finského Tampere? 

Tak to jednoduše je a nic s tím neuděláme. Jsem ale toho názoru, že výborná atmosféra bude i tam. Uvidíme, kolik fanoušků nás přijede podpořit. Každopádně oni nás milují a my je taky. Budeme bojovat a rvát se o výsledek. Nezáleží na tom kde, my budeme pořád prosazovat náš systém. 

V semifinále narazíte Kanadu, se kterou jste na úvod šampionátu prohráli 0:6. Co čekáš od odvety?

Víme, že to nebude jednoduché. Každý zápas je svým způsobem náročný. Hlavně teď, když nás čekají zápasy od medaile.