Čtvrtfinále CHL: Oceláři vyzvou Brynäs IF, vyprodejme WERK ARENU!

04.12.2017 · Martin Stebel
Dlouho očekávané utkání je tady! Na extraligové scéně se Ocelářům daří, ale tým z WERK ARENY letos velmi důstojně reprezentuje rovněž český hokej na evropských kolbištích. V Lize mistrů mezi nejlepší osmičkou na Slezany čeká rival ze švédského města Gävle - Brynäs IF. Úvodní duel startuje v třinecké aréně v úterý 5. prosince od 17:00. Tam byste rozhodně neměli chybět!

Připomínáme, že majitelé permanentních vstupenek mají vstup na toto utkání volný! Zbývající vstupenky budou k dispozici dvě hodiny před začátkem střetnutí na pokladnách WERK ARENY. Děti se během úterního utkání mohou těšit na návštěvu Mikuláše, čerta a anděla.

Vstupenky online můžete koupit ZDE

Brynäs IF

Jeden z nejstarších hokejových klubů v zemi Tre Kronor byl založen už v roce 1912. Domácí zápasy hraje v Gavlerinken areně, která pojme 7909 diváků. Tradiční účastník švédské nejvyšší soutěže celkově získal 13 mistrovských titulů, jednoznačně nejslavnější však bylo období mezi roky 1964 až 1980, kdy Brynäs slavilo hned desetkrát. Poslední zlaté medaile se podařilo vybojovat na jaře 2012. Také loňská sezona byla velmi úspěšná. Tým pod vedením zkušeného kouče Rogera Melina dokráčel do finále, kde v nesmírně dramatické sérii podlehl HV71 Jönköpingu 3:4 na zápasy.

Výborné výkony předvádějí hráči Brynäs i v letošní edici Champions Hockey League. Základní skupinou prošli jako nůž máslem - ve společnosti finského IFK Helsinky, polského Krakova a německého Mnichova dokázali vyhrát prvních pět zápasů. V posledním utkání už měl tým z Gävle postup "v kapse" a po těsné porážce s Mnichovem obsadil v tabulce druhé místo. Švédský vicemistr poté v osmifinále CHL vyzval Ocelářům dobře známé mužstvo z Mannheimu. První duel v Německu ovládlo Brynäs poměrem 3:2, odveta na severu Evropy byla rovněž vítězná, tentokrát s výsledkem 2:1.

Aktuální forma Brynäs může budit zasloužený respekt. V tabulce švédské ligy jim sice v konkurenci 14 týmů patří až desátá příčka, ale poslední čtyři zápasy dokázal rival Ocelářů vyhrát. Naposledy v sobotu na vlastním ledě zdolal dosavadního lídra z Växjö 2:1.

Velkou útočnou hrozbou pravděpodobně bude subtilní kanadský forward Kevin Clark, jenž oblékne dres Top Scorera díky bodové bilanci 4+5. Zvýšenou pozornost musí Oceláři věnovat také ofenzivním schopnostem hráče s číslem 36, kterým je teprve dvacetiletý šikula Linus Ölund (5+3). Největší porci zápasů (7) v letošní Lize mistrů odchytal 32letý brankář David Rautio.

Švédský vicemistr neponechal nic náhodě a do místa konání prvního utkání čtvrtfinále přicestoval s jednodenním předstihem. Výprava z Gävle přistála v pondělí odpoledne na letišti v polském Krakově a odtud následoval autobusový přesun do Třince.

Poslední ligové utkání: Brynäs IF - Växjö Lakers 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky Brynäs: 3. Clark (Jensen, Falth), 18. Gunderson (Palushaj, Ersson).

Sestava Brynäs IF: Fernström - Ersson, Gunderson, Falth, Kilström, Larsson, Carlsson, Boqvist - Clark, Jensen, Miller - Palushaj, Ölund, Ikonen - Mannber, Blomqvist, Alcen - Boqvist, Liljewall, Asklof.

Navzdory poměrně velké marodce se Ocelářům v rámci extraligových bojů daří v docela pravidelném rytmu sbírat body. V minulém týdnu se třinečtí dvakrát představili na ledech mimořádně silných rivalů a pokaždé dokázali bodovat. Po skalpu mistrovské Komety získali cenný bod i v aréně dosavadního suveréna z Plzně. Je však naprosto zřejmé, že nyní je na evropské scéně čeká možná ještě tvrdší oříšek.

"Proti švédským týmům jsme už letos v Lize mistrů dvakrát hráli, víme proto, co nás přibližně čeká. Musíme se snažit hrát náš hokej, který nám zatím přinášel úspěch. Jsem přesvědčen o tom, že máme sílu a potenciál k tomu, abychom vybojovali další postup," tvrdí před konfrontaci proti Gävle Martin Růžička, který je nejen nejproduktivnějším Ocelářem v extralize (19+15), ale rovněž v CHL (4+3).

Otázkou zůstává, v jakém složení se tým pod vedením trenérské dvojice Varaďa-Zadina představí. Během pondělní dopolední tréninkové jednotky už na ledě kroužili například nedávno absentující Jakub Petružálek či Jiří Polanský. Definitivní podobu sestavy určí trenérský tým až po úterním dopoledním rozbruslení.

Poslední ligové utkání: HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 4:3p (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky Ocelářů: 34. Martin Růžička (Rákos), 35. M. Doudera (Marcinko), 53. Martin Růžička (D. Musil, Rákos).

Sestava Ocelářů: Hamerlík – Krajíček (C), M. Doudera, Linhart, D. Musil, L. Kovář, Adámek, Jank – Rákos, Marcinko (A), Martin Růžička – Dravecký, Mikulík, Christov – Adamský (A), Cienciala, Irgl – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík.