Čtvrté semifinále, Oceláři chtějí srovnat krok

08.04.2019 · Daniel Ježek
Ocelářům se po přesunu série na západ Čech povedlo urvat třetí semifinálový duel a na své konto si zapsat první bodík. Hráči s drakem na prsou budou ve čtvrtém pokračování souboje s Plzní chtít srovnat krok a vrátit se domů za vyrovnaného stavu. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.

Ve třetím semifinálovém duelu Oceláři podali znatelně lepší výkon, než v předchozích dvou kláních. Do vedení se sice jako první dostali domácí hráči, kteří využili nešťastného odrazu puku od zadního mantinelu a zásluhou Vojtěcha Němce otevřeli skóre utkání. Hráči s drakem na prsou si své branky schovali do začátku druhého dějství. V jednadvacáté minutě nejprve ránu Davida Musila za bezmocného Frodla uklidil Aron Chmielewski, za dalších pět minut pak další bombu Davida Musila za záda vlastního brankáře tečoval obránce Moravčík.

Škoda se však nevzdala a ještě do druhé sirény srovnala krok. Hrubcovi propadlo nahození Romana Vráblíka od modré až do sítě. Další průběh utkání byl velice vyrovnaný, oba soupeři měli příležitosti ke strhnutí vedení na svou stranu. Nakonec se to povedlo Ocelářům v sedmapadesáté minutě. Jiří Polanský v přesilovce usměrnil pobídku Martina Gernáta za Frodlova záda a rozhodl o prvním semifinálovém bodu pro Slezany.

Chceme další výhru, burcuje David Musil

Na začátku druhé třetiny jsi dvakrát vystřelil, dvakrát z toho byla branka. Jak jsi to viděl?
Naštěstí to tam padlo. U prvního gólu před brankou výborně pracoval Aron, druhý zase spadl po pár náhodných odrazech. O tom ale je play off. Musíme házet puky na bránu, něco tam vždycky padne.

První branka domácích vás v podstatě jen zbrzdila, jaká je nálada v týmu?
Prohrávat o jednu branku je stále hratelné a nic jiného v tom není. My musíme neustále šlapat, byť by byl výsledek jakýkoliv. Jen takhle můžeme být úspěšní.

Máte první vítězství, o kolik se zlepšila vaše situace při cestě do finále?
Na skóre se nemůžeme dívat, teď nás zajímá jen další utkání. Každé utkání může celou sérii změnit, nijak jsme se proto na stav série nesoustředili. Hrajeme dál, v pondělí chceme další bod.

Zatím se radovali vždy hosté, věříš, že se to potvrdí i ve čtvrtém duelu?
Musíme hrát to, co jsme hráli ve třetím zápase, je jen na nás, jak to vlastně dopadne. Na to, kde hrajeme, se nedíváme. My prostě chceme zvítězit v každém utkání. To, že se nám v Plzni daří, je dobré, nás ale čeká další zápas a na ten se soustředíme.

Třetí zápas série

7. dubna 2019: HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. V. Němec (Jones, Kracík), 34. Vráblík (Kodýtek, Straka) – 21. Chmielewski (D. Musil), 26. D. Musil (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 57. Polanský (Gernát).

O zápase

Hrací den: 4. semifinále Generali play off Tipsport extraligy