Čtvrtá bitva: Postoupíme do semifinále?

25.03.2019 · Daniel Ježek
Čtvrtfinále pokračuje, moravskoslezské derby napíše čtvrtý díl. Oceláři se po třetím vítězství na jednu výhru přiblížili k postupu do semifinále, ten mohou stvrdit již ve druhém venkovním utkání. Hráči na led OSTRAVAR ARÉNY vyjedou v sedmnáct hodin, budou se Třinečtí domů vracet jako semifinalisté?

Oceláři se po dvou vítězných domácích duelech přesunuli do Ostravy, kde v neděli sehráli bitvu s pořadovým číslem tři. Ani venkovní prostředí hráče s drakem na prsou nezastavilo v cestě za postupem do semifinále a Slezané po kompaktním týmovém výkonu potřetí za sebou zdolali vítkovického rivala.

Zápas přitom nebyl vůbec jednoduchý. Ostravané měli lepší první dvacetiminutovku, ve které Oceláře poprvé v sérii přestříleli. Tým rytíře Vítka ale dlouho nemohl najít recept na fantasticky chytajícího Šimona Hrubec, který kapituloval až dvaadvacet vteřin před třetí sirénou. Oceláři si ale do té doby zásluhou přesných střel Michala Kovařčíka a Martina Růžičky vypracovali dvoubrankový náskok, který nakonec uhájili a na jedno vítězství se přiblížili postupu mezi čtveřici nejlepších.

Musíme mít lepší první třetinu, ví Šimon Hrubec

Šimone, nemrzí tě ztráta druhého čistého konta těsně před koncem třetího zápasu?
Všechno je to o tom, jestli vás to trefí, nebo ne. Hlavně se snažím si to užívat a jít do zápasů s pokorou. Trefil to moc pěkně. Hned jsem koukal na kostku, kolik je do konce. Viděl jsem 22 sekund. Za tu dobu se dá určitě dát gól, ale věděl jsem, že je na ledě pět kluků, kteří by sežrali puk.

Vítkovice jste zatím k ničemu nepustili, o čem to vypovídá?
Vypovídá to hlavně o tom, jak hrajeme perfektně dozadu. Byl bych rád, kdyby nám to takhle vydrželo. Máme nějakou samolepku ofenzivního týmu. Síla vepředu je tam pořád, ale když to potvrdíme skvělou defenzivou, tak je to radost

Bylo těžké se připravit na třetí bitvu?
Řekli jsme si, že je to vrchol sezony. Všechno jsme tomu podřídili a myslím, že je to vidět. Máme za sebou nejtěžší utkání v sérii, Vítkovice hrály fakt dobře, ale byli jsme o gól šťastnější

Co bude důležité pro čtvrtý duel?
Určitě musíme mít lepší první třetinu, tam nás zatlačili. Když si na to dáme pozor, tak věřím, že bychom to mohli urvat. Oni nic nevypustí, neodevzdají. Raněné zvíře nejvíc kouše.

Třetí zápas série

24. března 2019: HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 60. Š. Stránský (Trška, Kucsera) – 24. M. Kovařčík (M. Doudera, Cienciala), 52. Martin Růžička (P. Vrána, Werek).

O zápase

Hrací den: 4. čtvrtfinále Generali play off Tipsport extraligy