Chybělo trochu víc střeleckého štěstí, litoval Daniel Seman

14.09.2009 · Martin Stebel
Druhý zápas sezóny na venkovním kluzišti už pro třinecké nebyl tak úspěšný jako premiéra na Slavii. Prohra 3:1 v Mladé Boleslavi znamená pád na desátou příčku tabulky. Jediným střelcem hostů byl defenzor Daniel Seman.

Dane, kde hledáš příčiny porážky v dnešním zápase proti Boleslavi?

Zaspali jsme začátek, oni nás přehrávali. Dostali jsme se pod velký tlak. Od druhé třetiny jsme už začali víc bruslit, dostávali se častěji do jejich pásma. Vznikaly tak situace, kdy byli nuceni faulovat. Měli jsme k dispozici poměrně dost přesilových her, ale bohužel nepovedlo se je využít. Střelecké štěstí se k nám tentokrát otočilo zády.

V první třetině jsi byl autorem jediné branky Ocelářů. Jak celá situace vypadala tvým pohledem?

Kluci tam dobře zatáhli puk z pravé strany. Jožo Balej vyjížděl z rohu, viděl mě před modrou čárou. Puk jsem si rychle zpracoval, tahem vystřelil skrz bránicího hráče. Mám pocit, že Láďa Kohn tam dobře clonil před brankovištěm. Šlo to na vyrážečku a gólman už neměl moc čas reagovat.

První zápas na Slavii pět branek, proti Budějovicím pouze jeden a stejná bilance i s Boleslavi. Kde vidíš důvody poklesu střelecké potence týmu?

To kdybych věděl... Neřekl bych, že hrajeme nějak výrazně odlišně než na Slavii, ale prostě to tam nepadá. Do spousty šancí se dostaneme, ale v koncovce chybí asi nějaký moment překvapení. Třeba ten Schwarz. Měl dobrou fazónu, chytil nám několik vyložených šancí. Možná to chce více trpělivosti, je třeba asi důrazněji a častěji chodit do brankoviště. Pevně doufám, že střeleckou smůlu protrhneme třeba v dalším zápase.

Hned v úterý vás čeká regionální derby s Vítkovicemi. Nějakou dobu jsi tam působil. Budeš mít zvýšenou motivaci soupeře porazit?

Vždy chci uspět. Hlavně pro fanoušky to je prestižní derby. Co si pamatuju, tak většinou jsem to bral jako normální zápas. S Vítkovicemi to bývalo skoro vždy vyrovnané, častokrát se šlo do prodloužení či na nájezdy. Myslím, že hodně důležité budou přesilovky, tam se mnohdy láme chleba. Proto očekávám vyrovnaný, vyhecovaný zápas s maximálním úsilím na obou stranách. Mohou rozhodovat drobné maličkosti. Snad odčiníme domácí nezdar s Budějovicemi a vyhrajeme.