Chyběla nám střelba, ví Erik Hrňa

17.03.2015 · Daniel Ježek
Ml. B o l e s l a v - Čtvrtfinálová série pokračovala třetím duelem, poprvé na ledě ŠKOENERGO arény. V zápase byli lepší domácí hokejisté, kteří nakonec zvítězili 5:2. Nevydařený duel hodnotí Erik Hrňa, autor druhé branky Ocelářů.

Eriku, zápas končí výhrou domácích. Jaký to byl zápas?
“Věděli jsme, že to bude velmi těžké utkání, že budou mít velkou podporu z hlediště. To se také potvrdilo. Škoda, že jsme nehráli jak v Třinci. Na ledě jsme nenechali vše, co v nás je. Boleslav dnes odehrála výborný zápas, my se musíme připravit na ten zítřejší.“

Domácí na vás vlétli hned od úvodu. Bylo na nich znát, že po dvou porážkách do toho půjdou ještě víc?
”S tím jsme počítali, že to tak nějak bude. Nechytli jsme však začátek, prvních deset minut z naší strany bylo hrozných. Pak jsme sice srovnali krok, domácí ale byli pořád lepší a zaslouženě vyhráli.”

Takže jste nečekali, že vás budou až tolik přehrávat?
”Tak, nečekali…U branek, která Mladá Boleslav dala, se jim to tam krásně odrazilo dá se říct do prázdné brány. Bohužel každá naše střela trefila brankáře Růžičku, a ne branku.

Mladá Boleslav ve druhé třetině měla 24 střel, byli tak aktivní?
”Myslím, že druhou třetinu jsme odehráli celkem dobře. Stejně jako druhých deset minut první třetiny, tak i ta druhá dvacetiminutovka ještě jakž takž šla. Potom už nás ale domácí přehrávali.”

Povedlo se vám vyrovnat, domácí se ale rychle vrátili do vedení. Byl to zlomový moment zápasu?
”Po vyrovnání jsme věřili, že dokážeme zvítězit. Pak tam ale bylo smolné vyloučení a Boleslav znovu šla do vedení. Pak se jí povedlo odskočit ještě víc a rozhodnout zápas. Zkoušeli jsme ještě hru bez brankáře, to se nám ale nepovedlo”

V závěru jste se ještě snažili hodně chodit do Martina Růžičky, chtěli jste před zítřejším zápasem ukázat, že budete ještě důslednější?
”Takhle musíme hrát všechny zápasy. Musíme chodit do branky, clonit a dělat bordel před brankovištěm. Hlavně hrát agresivně a do těla.”

Domácí rozhodli dá se říct v přesilovkách, vám se v nich nedařilo. Co tam bylo špatně?
”Řekli jsme si, že musíme hlavně hodně střílet. Bohužel tomu tak nebylo, zase jsme to honili po mantinelu. Boleslav hrála suprově, rychle k nám přistupovala a dostávala nás pod tlak. Chyběla střelba, bez té žádný gól nedáme. To musíme zítra zlepšit.”