Chvíli trvalo, než jsme nakopli motory, říká Martin Růžička

19.12.2018 · Martin Stebel
Ani reprezentační přestávka neukončila vítězný apetit třineckých Ocelářů. Ti si dokázali poradit s nepříjemným soupeřem ze Zlína. Na velmi cenném triumfu 3:2 v prodloužení se zásadním způsobem podílel dvoubrankový MARTIN RŮŽIČKA, který si tak udržel průměr bod na zápas. V osmnácti letošních extraligových duelech totiž zaznamenal sedm gólů a jedenáct asistencí.

V nastavení znovu zafungovalo heslo: nedáš-dostaneš. Domácí orazítkovali brankou konstrukci, ale rozhodla tvoje trefa z protiútoku...

Šancí bylo hodně na obě strany, nakonec to vyšlo na nás, když Lakatoš trefil břevno, hra se otočila a já tam vepředu vyplaval. Měl jsem dost času říct si, že nebudu nic vymýšlet. Zamíchal jsem hokejkou a dal to nad gólmanův beton.

Konec dobrý, všechno dobré. Rozjezd Ocelářů do zápasu byl ale trochu opatrnější...

Ze začátku to drhlo, asi šlo vidět, že to bylo takové vlažnější. Byla tam repre pauza, nějakých deset dní jsme nehráli zápas, to pak chvíli trvá, než nastartujete motory.

Proti Zlínu se vám obvykle nedaří, co dnes rozhodlo?

My jsme si na Zlín celkem věřili. Myslím, že teď pod novým vedením hraje doma celkem aktivní hokej, ne takového zanďoura, jako obvykle, což bylo vidět i dnes. Byl to hodně kvalitní zápas. Měli jsme pasáže, kdy nám to moc nešlo v našem pásmu. Od Zlína to bylo dobře sehrané, nás tradičně podržel Šimon. V útoku to bylo celkem v pohodě, ale jinak můžeme děkovat opravdu Šimonovi, že nám umožnil vyhrát.

Ve Zlíně vás poprvé vedli trenéři Marek Zadina s Jiřím Raszkou, jelikož Václav Varaďa momentálně plní povinnosti u reprezentační dvacítky. Konzultovali trenéři spolu některé věci před zápasem na dálku?

Těsně před zápasem myslím ne. Nějaký velký rozdíl bych tam nevypozoroval, během hry jsme zvyklí na určité automatismy. Každý ví, co má hrát, máme to zažité. Jinak Marek s Vencou spolu normálně během dne komunikují a připravují si taktiku pro utkání. Přímo na ledě to už takový rozdíl není.