Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Chci turnaj vyhrát, říká střelec Polanský

24.08.2010 · Adam Sušovský
K o š i c e - Oceláři se nadále vezou na vítězné vlně, která jim na Cassovia Hockey Cupu v Košicích zajistila čtvrteční finále. Hlavní hvězdou dnešního zápasu s německým Kasselem byl jindy tvořivý útočník, ale dnes neomylný zakončovatel Jiří Polanský.

Jirko, asi se shodneme, že úvod byl v podání Třince hodně špatný...
V šatně jsme si řekli, že bychom do něj chtěli jít jinak. Že chceme nastoupit, hrát hodně do těla. Vůbec nám to nevyšlo a do nějaké šesté minuty byli lepším týmem, bohužel jsme proto museli dohánět.

Řekli jste si v tu chvíli něco na střídačce?
Trochu jsme čekali jedna lajna na druhou, která to zvedne. Prohrávali jsme 2:0 a bylo to hodně špatné. Vlastně jsme si ale ani nic nestihli říct a už jsme museli dohánět.

Pak ale přišel tvůj nástup, dva super góly a Třinec byl na ledě králem...
Až tak bych to neviděl (směje se). K prvnímu gólu - puk se odrazil k brankové čáře, tak jsem to chtěl dostat před brankoviště a dostat ho k druhé tyči. Druhý gól byl vlastně hodně podobný jako včera. Podařilo se mi využít špatného střídání Kasselu, a proto jsem se mohl rozjet ve středním pásmu, čehož jsem pak mohl využít. V normální situaci by se mi to nepovedlo, ale tím, že jsem měl rychlost to dopadlo dobře.

Pak ale přišel začátek druhé části a znovu třinecký pokles výkonu. Co se stalo?
To ano. Chtěli jsme navázat na konec první části. Řekli jsme si, že pokud to neuděláme, tak budou kousat a bohužel se to potvrdilo. Vždycky když polevíme nebo si myslíme, že je hotovo, je to hodně špatné!

Tomu tlaku asi pomohlo také "tvé" vyloučení, kdy si pykal za příliš mnoho hráčů na ledě. Upřímně si už dlouho nepamatuji zápas, kdy by Třinec tenhle trest nedostal. Čím to je?
Je to tím, že je tady hodně nových kluků a někteří z nich umí jen anglicky. Trochu s tím máme na střídačce problémy. U toho vyloučení jsme ani pořádně nevěděli kdo udělal chybu, tak jsem to vzal na sebe já.

Může to být třeba taky změnou pravidla, kdy se chráněná zóna při střídání změnšila na jeden a půl metru?
To asi taky. Myslím si, že třeba tohle vyloučení v dnešním zápase bylo zhlediska tohodle pravidla hodně sporné. Rozhodčí to ale odpískali a my to prostě musíme respektovat. Nezbývá nám nic jiného, než na tom zapracovat, aby se to nestávalo v extralize.

Inkasovaný gól po následném tlaku ale Oceláře paradoxně znovu nabudil...
Němci byli znovu na rozdíl jednoho gólu a nám nic jiného nezbylo. Prostě jsme museli zapnout a naštěstí jsme to tam nastříleli.

A byl jsi to ale znovu ty, kdo zavelel ke zvýšení náskoku, coby zakladatel nádherné brejkové situace na jeden dotek. Můžeš pátou branku Ocelářů popsat svým pohledm?
Cítil jsem za sebou spoluhráče a věděl jsem, že by z toho mohlo něco být. Jsem ale hodně rád, že to vyšlo. Kdyby se to nepovedlo, asi by mi trenéři dali co proto, že málo střílím. Ja totiž asi skutečně málo střílím (usmívá se).

Na turnaji jste vyhráli skupinu a čekáte na soupeře ve finále. Máš třeba nějaké osobní přání? Co třeba zvučný soupeř CSKA Moskva?
Hlavně bych chtěl každý turnaj vyhrát. Kdo nám příjde do cesty, to vůbec neřeším, chci prostě vyhrát. Určitě se večer podíváme na zápas Moskvy, ale nějaké ambice proti ní určitě nemám. Chci hlavně zvítězit.

Ale přecejen. Porazit ve finále CSKA, to by bylo určitě nejsladší vítězství...
Jsem určitě pro! (směje se)

Ve dvou zápasech jsi navic vsítil tři branky, vedeš tabulku střelců na turnaji. Sleduješ jí nějak?
To ne. To ani sledovat nemůžu. Máme za sebou dva zápasy, že to tam třikrát spadlo, za to můžu být jen rád. Já se nikdy nepovažoval za střelce, jsem spíše konstruktivní útočník. V takové roli jsem teď snad poprvé v životě (usmívá se).