Celý tým tahal za jeden provaz, chválí Šimon Hrubec

20.09.2013 · Martin Stebel
Takhle by to šlo, pánové! Oceláři zvládli druhý domácí duel letošní sezony, kdy po kompaktním a disciplinovaném výkonu zdolali zlínské PSG 3:0. Značnou zásluhu na tříbodovém zisku má gólman Šimon Hrubec, jenž nepustil za svá záda jediný kotouč.

Stejně jako v minulé sezoně, kdy třinecký strážce svatyně přicházel po vítězném utkání k zástupcům mediálního světa, i tentokrát hodnotil svou práci s pokorou a skromností: "Musím jen velmi poděkovat týmu, kluci obětavě padali do střel, hodně mi to ulehčili. Dá se říct, že moje nula patří mužstvu. Celý tým tahal za jeden provaz," adresuje na dálku slova vděčností.

Oproti loňskému ročníku však zlínští Ševci tentokrát nebyli domácím Ocelářům příliš nebezpeční. Žlutomodří byli podstatnou část střetnutí pasivnějším týmem, což pramenilo z lepšího pohybu Ocelářů: "Zlín šance měl, ale nebyly to tutovky, když už to vypadalo na gólovku, naši kluci do toho skočili. Hosté se ani nedostávali se do přečíslení, opravdu klobouk dolů před naší obrannou hrou," znovu připomíná poctivý přístup svých kolegů.

Po premiérovém střetnutí letošního ročníku, kdy Třinec hostil Liberec, mohl být Šimon hodnocen kritickou optikou, tentokrát si osobní renomé napravil a naplno demonstroval, že může směle aspirovat na post stabilní jedničky: "Teď je mi dobře, je to moc fajn pocit. Mám radost za tři body, že tam nic nepadlo, je jen plus. Uvidíme, jaký bude další zápas, do Plzně se opravdu těším. Tady v Třinci jsou nějaké mýty, že se tam nevyhrává, já tomu ale nevěřím. Jedeme tam s čistou hlavou a myslím si, že určitě nejsou neporazitelní," prognózuje nedělní partii na kluzišti aktuálních mistrů ze západočeské metropole.

Udržet proti vicemistrům čisté konto - to není jen tak. Týmový pokladník si už jistě brousí zuby a očekává drobný příspěvek do kasičky. Náš dotazovaný tuhle tézi však nepotvrzuje: "Nevím, jak to bude. Už na konci loňské sezony jsem vychytal nulu, bylo to v posledním kole základní části proti Plzni (4:0, pozn. autora). Už tehdy jsem přispíval určitým obnosem do kasy. Opravdu nevím, jak to bude teď, musím to nějak uhádat," culí se závěrem třinecký sympaťák.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice