Celoplošná hra rozhoduje, ví Michael Špaček

07.04.2021 · Daniel Ježek, Foto: Martin Voltr
Ve třetím semifinále jeho formace opět byla hodně vidět, Michael Špaček opět předvedl své geniální přihrávky a připravil úvodní branku pro Jacka Rodewalda. I díky jeho příspěvku Oceláři zvládli třetí konfrontaci a v sérii se opět ujali vedení. Sám ale ví, že semifinále bude ještě velmi těžké.

Jak zní hodnocení třetího semifinále?

Byl to těžký zápas, stejně jako první dva domácí. My jsme předvedli to, co jsme potřebovali. Vyhrávali jsme osobní souboje, to si myslím, že dnes rozhodlo. Pomohl nám rychlý nástup, rychlá branka hodně zvedla psychiku. Na to jsme navázali, hráli pořád dobře. Tohle bylo hodně důležité.

Zaznamenal jste osmou asistenci, nechtělo by to už vstřelenou branku?

Když dá hráč gól, tak to určitě pomůže jeho psychice. Já jsem ale nesmírně rád, že se nám daří vyhrávat. Mně je úplně jedno, kdo ty góly dává. Důležitá jsou vítězství, to se zatím daří.

Dvakrát jste nahrával zpoza brány, je to recept na soupeřovu obranu?

Vzniklo to ze situace. Já vyjel z rohu, koukl kolem sebe a viděl Jacka, že má volnou hokejku. Stál trochu níž mezi kruhy, tak jsem to zkusil a vyšlo to. Pro nás super.

Ve druhé třetině jste měl nepříjemný pád na mantinel. Je série hodně tvrdá?

Tohle k hokeji bohužel patří, občas tam takové zákroky jsou. Povedlo se mi z toho oklepat a pokračovat v utkání. Je to play off, je to úplně normální. Hraje se více zápasů proti stejnému soupeři, člověk si pamatuje věci, které se staly v předchozím zápase.

Po prohraném druhém utkání jste se zvedli a zdá se, že našli recept na Mladou Boleslav.

Ve druhém utkání nám chybělo vyhrávání osobních soubojů, v čemž jsme dnes byli opět lepší. Tohle musíme předvádět ve všech utkáních. Je hodně důležité, abychom vyhrávali osobní souboje ve všech zónách kluziště. Musíme hrát celoplošně co nejlépe, tohle totiž rozhoduje v moderním hokeji.