Celé utkání jsem si maximálně užíval, říká Jakub Petružálek

11.12.2016 · Martin Stebel
JAKUB PETRUŽÁLEK prožil v neděli pikantní duel na kluzišti klubu, díky kterému nastartoval svou bohatou kariéru. Nejproduktivnější Ocelář sice tentokrát bodově mlčel, přesto mu triumf v prodloužení udělal radost. "Svačinku do kabiny jsem neslíbil, ale do týmové pokladny dám nějakou sumu. Jak s těmi penězi pokladník naloží, to už záleží na něm," usmál se útočník s číslem 88 po úspěšném vystoupení svého týmu na stadionu Ivana Hlinky. Oceláři tak i během reprezentační přestávky budou vévodit extraligovému peletonu!

O slabším úvodu Ocelářů do utkání v Litvínově

Těžko říct, proč nám zase utekl začátek. Je ale fakt, že první třetiny většinou máme horší. Chvíli asi trvá, než se dostaneme do správného tempa. Je třeba pochválit Šimona, který nás znovu dost podržel. Dnes se ukázala silná morálka týmu, ale obecně vzato máme dobré třetí třetiny, kdy umíme soupeře přestřílet. Prodloužení jsme s trochou štěstí zvládli. Dan s Kamilem to udělali výborně.

O osobní motivaci v duelu proti bývalému klubu

Celé utkání jsem si maximálně užíval. Před sezonou jsme hráli s Třincem turnaj v Popradu proti Örebru, kde jsem taky kdysi hrál. Tehdy jsem měl velkou motivaci vyhrát a dát gól, protože ty kluky znám. Přiznávám, že litvínovský tým je mi bližší, ale chtěl jsem tady určitě vyhrát a jsem rád, že se to povedlo. V Plzni se vyhrálo za tři body, tady v prodloužení. Vracíme se do Třince jednoznačně spokojeni.

O pozici lídra kanadského bodování Ocelářů

Není vůbec důležité, že zrovna já mám nějaké body, hokej je kolektivním sportem. Jsou tu čtyři vyrovnané formace, góly tady může dát prakticky každý, žádná lajna není přetěžována. Díky trenérům máme nastavený systém, snažíme se hrát pečlivě do defenzívy. Když nemáte dobrou obranu, vyhrává se těžko.

O průběžném tabulkovém vedení svého týmu

Je moc fajn, že stále držíme první místo. Myslím, že prosinec je dost důležitá fáze sezony, měli bychom teď okolo Vánoc nasbírat co nejvíc bodů, abychom po novém roce mohli ladit formu před play-off. Pozitivní je, že se nám vyhýbají zranění, to je důležitý faktor, který přispívá k dobrým výsledkům!