Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Camp Chmielewskiego #8: Polský reprezentant v Třinci trénuje děti

25.07.2022 · Adam Sušovský
Téměř tři desítky dětí, několik hodin v pohybu přímo na ledě i mimo něj. A to vše pod vedením trojnásobného extraligového šampióna. WERK Arena během těchto víkendů hostí hokejový kemp Arona Chmielewského.

Povzbudit v dětech lásku ke sportu a pohybu, dobře je zabavit a k tomu všemu jim dát navíc zážitky, na které budou ještě dlouho po prázdninách vzpomínat. S touhle myšlenkou si už čtvrtým rokem hraje třinecký útočník Aron Chmielewski, a právě proto polský hokejista a reprezentant i letos přímo ve WERK ARENĚ pořádá hokejový kemp pro nejmenší. 

"Když jsem byl malý, mí rodiče neměli peníze a mně bylo líto, že stejně jako třeba mí ostatní spolužáci, nemůžu v létě na dětské tábory. I proto jsem se rozhodl, že budu v Třinci pořádat svůj vlastní hokejový kemp a budu do něj zvát za pomocí mých partnerů a partnerů klubu i ty z rodin, které si to nemohou dovolit. Vedle těch, kteří si za kemp zaplatili tady máme i ty, kterým kemp hradíme ze svého," líčí Aron Chmielewski svůj hezký záměr. 

A rovnou děkuje partnerům akce, kteří jsou zároveň z velké části také sponzory Ocelářů. "Martin Burda, Lázně Luhačovice, Finclub, Karta Group nebo Laserwood, to jsou naši hlavní sponzoři, díky kterým by projekt fungovat nemohl. A máme i spoustu dalších. Já do něj prozměnu investuju svůj volný čas," dodává Chmielewski.

Jeho Chmielewskieho Camp #8 má za sebou první letošní turnus, který proběhl v Třinci od pátku do neděle. Další tři desítky dětí do WERK ARENY dorazí příští víkend. "A už se na další kemp moc těším, děti i nás trenéry to bavilo. Během pěti tréninkových hodin na ledě jsme s nimi cvičili různé hokejové dovednosti, tak aby se jako hokejisté zlepšovali. A dalších deset hodin děti strávili formou her a tělocviku v tělocvičně formou suché přípravy, podařilo se nám dokonce domluvit i lekci thajského boxu s předními českými reprezentanty Karolínou Klusovou a Martinem Vaňkou," líčí Chmielewski, který hokejové tréninky na ledě sám spolu s dalšími kouči třinecké mládeže vede. 

Nejmenší hokejisté z Polska, České republiky, Slovenska... "A dokonce i jeden Američan," jak nadšeně dodává Chmielewski, v Třinci stráví dvě noci v hotelu Steelhouse a čeká na ně také jedno překvapení.

"S kempem mi pomáhají i spoluhráči z Třince, o víkendu se tak děti mohly vyfotit u Masarykova poháru, spolu s našim bývalým kapitánem Lukášem Krajíčkem a tím současným Petrem Vránou, s nimi jsme malé hokejisty provedli také zázemím a šatnou A týmu. Příští týden se na děti přijdou podívat prozměnu Kuba Jeřábek a Radek Faksa. Ten první je naší novou ocelářskou posilou, ten druhý hraje zatím sice v NHL, ale všichni moc dobře víme, že v i on je v srdci Ocelář," říká Chmielewski. 

Více informací a fotografií z jeho kempu najdete na těchto Facebookových stránkách.

×
Dnes v 17:45 | Dor.
Mountfield Hradec Králové
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Dynamo Pardubice