CSKA Moskva ovládlo President Cup 2017!

06.08.2017 · Daniel Ježek
President Cup 2017 je u konce, vítězem třetího ročníku se stal ruský celek CSKA Moskva! Ten si v repríze finálového duelu z roku 2015 poradil s domácími Oceláři, na které tak zbyly stříbrné medaile. Bronz putuje do nedaleké Ostravy, čtvrté skončilo Dinamo Riga.

Oceláři Třinec - CSKA Moskva

Finálový duel měl stejné obsazení, jako při prvním ročníku turnaje. Oceláři vyzvali suverénní CSKA. Závěrečný duel President Cupu nabídl strhující podívanou, skóre dlouho zůstávalo otevřené. Třinečtí mladíci v úvodu závěrečné periody stáhli tříbrankový náskok ruského celku, ve zbývajících minutách ale dominovalo CSKA a zaslouženě si dokráčelo pro zlaté medaile. Oceláři skončili druzí.

Dinamo Riga - Vítkovice Ridera

O bronzové medaile se ve velké WERK ARENĚ porvali hráči Dinama Riga a Vítkovic. Zápas nabídl tři branky, všechny padly v úvodní dvacetiminutovce. Jako první se do vedení dostali rižští hokejisté, kteří využili přesilovou hru. Vítkovicím se ale povedlo velmi rychle otočit skóre na svou stranu, Ostravané se prosadili dvakrát během dvou minut. Do závěrečné sirény už své vedení nepustili a mohli se radovat ze zisku bronzových medailí.

Sparta Praha - Dinamo Minsk

Zápas o páté místo otevíral celý program závěrečného dne. Sparťané se v první třetině dostali do vedení 2:1, to nakonec udrželi až do závěrečného hvizdu.

Energie Karlovy Vary - Slovan Bratislava

O konečné sedmé místo si to v Mini WERK ARENĚ rozdali hráči Slovanu Bratislava a Karlových Varů. Zápas měl dlouho vyrovnaný průběh, na začátku třetí třetiny na světelné tabuli svítilo skóre 1:1. Slovan ale třemi brankami strhl duel na svou stranu a skončil sedmý. Na Energetiky zbylo místo poslední.