CHL pokračuje, v neděli Oceláři vyzvou Minsk

07.09.2019 · Martin Stebel
Vlna radostné euforie třineckých fanoušků po famózním obratu proti Lahti ještě zřejmě zcela nevyprchala, ale přišel čas na další poctivou porci hokejových emocí. V neděli od 17:00 bude soupeřem svěřenců Václava Varadi a Marka Zadiny běloruský Junosť Minsk. Přijďte bíločervené borce do WERK ARENY znovu aktivně podpořit a svými hlasivkami či dlaněmi dotlačit ke třem bodům!

Junosť Minsk

Běloruští mistři mají po třech zápasech základní skupiny na svém kontě pět bodů za dvě výhry a jednu porážku. Nejdříve v prodloužení na svém ledě zdolali Lausanne, dva dny poté díky dvěma gólům zvítězili také s Třincem. V pátek ovšem hráči Minsku vyšli na kluzišti švýcarského soka naprázdno. U ženevského jezera byl k vidění interesantní hokej a Junosť díky velké aktivitě v závěru nebyla daleko od bodového zisku.

"Podali jsme slušný výkon, moji chlapci zanechali v Lausanne dobrý dojem. Objektivně ale byl soupeř o jednu branku lepší a vyhrál po zásluze," okomentoval lakonicky páteční duel hlavní trenér Michail Zacharov, který krom klubových povinností bude nově zastávat funkci také u běloruského národního týmu. Zajímavým paradoxem je, že příští rok v květnu budou jeho svěřenci druhým soupeřem české reprezentace v základní skupině světového šampionátu právě v Lausanne.

Zacharov podepsal dvouletou smlouvu a měl by Bělorusko vést i na mistrovství světa 2021, které bude hostit Minsk společně s lotyšskou metropolí Rigou. Sedmapadesátiletý Zacharov je mimořádně úspěšným klubovým koučem. Junosť Minsk dovedl k osmi ligovým titulům a třem triumfům v Kontinentálním poháru.

Minulé utkání v CHL:

6. září 2019: HC Lausanne - Junosť Minsk 3:2 (1:0, 2:1, 0:1).
Branky a nahrávky: 16. Moy (Junland), 24. Frick, 35. Vermin (Jeffrey) – 25. Malcev (Kolgotin, Mickevič), 53. Kolgotin
Sestava Minsku v minulém utkání CHL: Brikun (Šelepniov) – Antonov, Nogačov, Mickevič, Škekin, Kazarevič, Gerasšenko, Tarleckij, Lesnikov – Parfeyevets, Znakarenko, Kulakov – Kaškar, Malcev, Kolgotin – Geinetdinov, Drozd, Cyganov – Černikov, Brikun, Vološin.

Oceláři v pátek večer doslova utekli hrobníkovi z lopaty. Při stavu 0:3 bylo ve WERK ARENĚ určitě víc pesimistů než optimistů. Přesto však se Slezané obdivuhodně zvedli a díky nezlomné vůli a charakteru překlopili vývoj utkání na svou stranu. Šance na postup do vyřazovací části letošní CHL proto stále zcela reálně existuje a plamen víry bude zapotřebí razantně rozfoukat také v neděli.

V pátek Oceláři přetrhli střelecké trápení a navíc zlepšili kázeň - pokud tyhle dva klíčové aspekty dodrží i proti Junosti, naděje na úspěch rozhodně stoupne. V brance by pravděpodobně měl dostat prostor Patrik Bartošák, který proti Lahti po svém příchodu mezi tři tyče zachytal velmi spolehlivě a nakonec udržel vlastní čisté konto.

Proti Minsku už teoreticky může nastoupit Vladimír Dravecký, kterému vyprší disciplinární trest. Staré sportovní okřídlené pravidlo ovšem mluví o tom, že vítězná sestava se nemění. Uvidíme, jaké soupisce tentokrát třinecký trenérský štáb dá důvěru.

"Věděli jsme, že máme herní převahu, bylo jen otázkou času, kdy se podaří skórovat. Celý tým makal, dřel, šli jsme si za výhrou. V podobném trendu musíme hrát i v neděli proti Minsku. Nesmí nám utéct začátek, to bude podstatné," nabízí recept Tomáš Kundrátek, který v pátek prožil to, čemu se v zámoří říká "from zero to hero". Nejdříve si ve 21. minutě smolně srazil puk do vlastní branky, ovšem v závěru druhé části se už trefil do správné svatyně a odšpuntoval velkolepý obrat českého mistra.

Minulé utkání v CHL:

6. září 2019: Oceláři Třinec - Pelicans Lahti 5:3 (0:2, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 40. Kundrátek (Marcinko), 43. Hrehorčák (Hladonik), 46. Polanský (Adamský, Kundrátek), 48. Doudera (Stránský, Kovařčík O.), 60. Marcinko (Stránský) – 4. Tanus (Björninen), 11. Lahtinen, 21. Björninen (Ylönen, Jaakola).
Sestava Ocelářů v minulém utkání CHL: Kváča (21. Bartošák) – Kundrátek, M. Doudera, D. Musil, Galviņš, M. Adámek, Gernát, F. Haman – M. Stránský, P. Vrána, M. Kovařčík – Hrňa, Marcinko (A), O. Kovařčík – Chmielewski, Polanský, Adamský (C, TS) – Š. Novotný, Hladonik, Hrehorčák – D. Kofroň.

O zápase:

Přímý přenos: SportTV
Video přenos: championshockeyleague.com
Onlajn přenos: onlajny.com
Místo a čas utkání: WERK ARENA, Třinec, neděle 8. září, 17:00.

Vstupenky v ceně 100 Kč,- budou v neděli k dispozici na pokladnách WERK ARENY dvě hodiny před utkáním. Majitelé permanentních vstupenek mají na zápasy základní skupiny CHL 2019/20 vstup volný.

HC Motor České Budějovice