CHL 20/21: Start až v říjnu a ve formátu play off

29.04.2020 · Martin Stebel
Letošní Champions Hockey League odstartuje oproti původnímu plánu o měsíc později a to rovnou vyřazovacími boji, nikoli tedy skupinovou fázi, jak tomu bylo doposud. Vedení Ligy mistrů tak rozhodlo z důvodu celosvětové pandemie koronaviru a s tím související nejistoty ohledně startu národních lig v jednotlivých zemích. Evropské klubové měření sil tak místo 3. září začne až 6. října. Oceláři se do CHL probojovali už pošesté ze sedmi dosavadních ročníků!

"Týmy, které se mají nového ročníku účastnit, musejí být schopny cestovat, a naším cílem je, aby se všechna utkání hrála bez omezení a s fanoušky na stadionech. Z tohoto důvodu a vzhledem k vysokému míře nejistoty napříč celým kontinentem jsme se rozhodli aktivně jednat a nechtěli jsme podstoupit riziko možných náhlých změn, pokud by soutěž začala v dříve stanoveném termínu," vysvětluje prezident CHL Peter Zahner v oficiální tiskové zprávě.

Vedení Ligy mistrů zvažovalo během posledních několika týdnů mnoho různých scénářů a návrhů a nakonec došlo k závěru, že pouze formát play off je nejvíce přímočaré a férové rozhodnutí.

Letošního ročníku se nezúčastní žádný slovenský klub. Banská Bystrica by musela při rekonstrukci svého stadionu absolvovat zápasy v menší hale. Divokou kartu tak dostalo běloruské Grodno, které ve své národní lize skončilo druhé.

Losování šestnácti dvojic bude na programu 20. května, živě jej můžete sledovat na webových stránkách soutěže či na oficiálním Facebooku. V osudí budou také tři české kluby.

Účastnické týmy Champions Hockey League 2020/21

Bílí Tygři Liberec, HC Oceláři Třinec, HC Sparta Praha (ČR), Frölunda, Lulea, Färjestad, Rögle, Skelleftea (Švédsko), Curych, Zug, Davos, Ženeva, Biel (Švýcarsko), Kärpät Oulu, Lukko Rauma, Tappara Tampere, Ilves Tampere (Finsko), EHC Mnichov, Mannheim, Straubing, Eisbären Berlín (Německo), Salcburk, Bolzano, Vídeň (EBEL liga), Junosť Minsk, Grodno (Bělorusko), Aalborg (Dánsko), Cardiff (Velká Británie), Grenoble (Francie), Stavanger (Norsko), Tychy (Polsko), SönderjyskE (Dánsko, vítěz Kontinentálního poháru).