Byly to těžké zápasy, říká Patrik Hrehorčák

25.03.2021 · Daniel Ježek
Čtyři zápasy, čtyři jednoznačné výsledky, skóre 20:4 a postup Ocelářů do semifinále. Hráči s drakem na prsou jasným způsobem ukončili sezonu brněnské Kometě a mohou se těšit na další kolo play off. Dvěma góly se na zisku čtvrtého bodu podílel Patrik Hrehorčák, dle slovenského forvarda to ale jednoduchá série nebyla.

Jak hodnotíš čtvrtý duel a celou sérii?

Jsme hodně šťastní. Očekávali jsme těžkou sérii, a to se potvrdilo. Výsledkově to sice vypadá trochu jinak, zápasy ale byly hodně těžké fyzicky i psychicky. Nám se povedlo dát branky skoro ze všech šancí, které jsme měli, to nám hodně pomohlo.

Očekával jsi, že to bude tak jednoznačné?

Vždy chcete zvítězit v každém utkání. Do čtvrtfinále jsme šli postupně, do každého zápasu jsme se poctivě připravovali. Koukali jsme se jen na nejbližší utkání, nekoukali jsme se víc dopředu. Až za stavu 3:0 jsme si řekli, že jdeme vyhrát celou sérii.

Který moment bys označil jako klíčový?

Každé utkání bylo velmi těžké, my si ale dokázali pomoci brankami. Oba domácí duely byly velmi důležité, třetí klání, kde se dlouho hrálo o jeden gól, bylo velice těžké. Ani dnes to nebylo jednoduché, nám se ale povedlo zvítězit a postoupit.

Povedlo se vám dvakrát prosadit, jak moc důležité je, že se tým nemusí spoléhat jen na jednu lajnu?

Jsme hodně rádi, že dokážeme pomoci týmu. Určitě pomáhá, že se nemusíme spoléhat jen na jednu lajnu. První trefa byla hodně náhodná. Jack vystřelil, oni to zblokovali a já nadvakrát doklepl puk do branky. U druhé jsem zkusil střelu z dálky, naštěstí to tam padlo.

Co říkáš na výkon Ondřeje Kacetla?

Káca byl vynikající, pomáhal nám v každém utkání. Vychytal několik tutovek. Play off je o vzájemné pomoci. On nám pomohl, když se soupeř dostal do šancí, my mu pak pomohli vstřelenými brankami. O tom je play off.

Vypadá to, že v semifinále se utkáte s Mladou Boleslaví.

S Mladou Boleslaví máme špatné výsledky, v základní části jsme s ní čtyřikrát prohráli. Play off je ale jiná soutěž, my do série půjdeme s cílem čtyřikrát zvítězit. Je jedno, jestli to opět bude 4:0, nebo se to bude tahat. Určitě do semifinále půjdeme s cílem postoupit do finále!