Bylo jen otázkou času, kdy dám znovu gól, raduje se Vojtěch Polák

09.01.2011 · Martin Stebel
To byla fantazie! Prestižní krajské derby mezi Třincem a Vítkovicemi nabídlo vyprodané Werk aréně jednoznačné vítězství domácích. Ostravského soka deklasovali tenisovým výsledkem 6:1 a po třetí čtvrtině soutěže dělí oba rivaly jediný bod v tabulce. Na demolici hostů se podílel i Vojtěch Polák, jenž se trefil po více než dvouměsíčním gólovém půstu.

Běží desátá minuta střetnutí. Jiří Polanský nahazuje puk směrem k Málkově brance. Hostující gólman se vrhá k puku, ale dřív jej zasáhne čepel Polákovy hokejky. Oceláři vedou 3:0 a Romana Málka střídá Filip Šindelář: "Byl jsem tam o vteřinu dřív než gólman, zkusil jsem puk tečovat a byl to nakonec gól. S Romanem Málkem jsme kamarádi, ale rozhodně se mu za ten gól nebudu omlouvat. Musí prostě chytat lépe. Manželka mi říkala, že to mám hodit pod víko," vtipně glosuje svou trefu a září spokojeností šťastný střelec.

Druhý listopad 2010. Toto je datum, kdy se pětadvacetiletý útočník naposledy zapsal do listiny střelců ve vítězném duelu na ledě pražské Sparty. Po více než dvouměsíční pauze mohl znovu pozvednout ruce nad hlavu při euforické oslavě své branky: "Nějak zásadně jsem neřešil, že zrovna nedávám góly. Dělal jsem i v tréninku stále stejné věci jako na začátku sezóny, kdy se mi střelecky dařilo. Měl jsem šance, ale prostě do branky to nepadalo. Bylo jen otázkou času, kdy mi to tam znovu spadne," šibalsky se usmívá rodák z Ostrova nad Ohří.

Vojtěch Polák a jeho exploze radosti po brance na 3:0. foto: Marian Ježowicz

Do poslední chvíle nebylo zřejmé, v jaké sestavě Oceláři do ostře sledovaného derby nastoupí. Třinecký tým sužovala série zranění a nemocí: "Všichni hrajeme nyní sílou vůle. Máme docela početnou marodku, ale bojujeme. Je znát, že náš tým má vnitřní sílu. Kdyby jste to viděli v kabině. Dost lidí tam teď chrchlá a smrká. Opravdu není snadné hrát, když máte oslabený organismus. Smekám před naším dnešním výkonem," kvituje nezlomnou morálku a nesmírné odhodlání své družiny.

Po 39. kole figuruje Třinec v tabulce na druhé pozici. Jaké ambice má do závěrečné fáze základní části?: "V první řadě se chceme dát zdravotně do pořádku. Konečně máme na regeneraci skoro týden času. Musíme zkonsolidovat všechny síly a jít za cílem, který jsme si stanovili před sezónou. Chceme navázat na dnešní výkon. V dalších zápasech musíme znovu hrát aktivně a s plným nasazením," hledá recept na eventuální úspěch týmu.

V pozápasovém hodnocení nezapomněl plavovlasý forvard pochválit třinecké obecenstvo, které vytvořilo na zimáku frenetickou atmosféru a podstatným dílem přispělo ke skalpu dosavadního lídra soutěže: "S Vítkovicemi to je vždy vyhecovanější než proti jiným soupeřům. Dnes byla plná hala a skutečně jsme si užili nádhernou atmosféru. To se vždy hraje lepší hokej. Dnes jsme nechali na ledě vše. Hrálo se vlastně o šest bodů. Diváci byli naším šestým hráčem, byla opravdu fantastická kulisa. Tímto chci za celý tým ještě jednou fanouškům moc poděkovat," vyjádřil závěrem vděčnost domácímu publiku.

Fotogalerii z utkání Oceláři - Vítkovice naleznete zde.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice