Byli jsme trpěliví, naše výhra je zasloužená, raduje se Tomáš Kopecký

28.12.2015 · Daniel Ježek, Martin Stebel
Derby jako řemen! Třinečtí Oceláři potvrdili vzestupnou tendenci formy a ovládli krajskou konfrontaci, ostravského protivníka zdolali díky kompaktnímu výkonu ve všech řadách poměrem 3:0. Rozdílovým gólem se už v první třetině prezentoval TOMÁŠ KOPECKÝ.

Tomáši, jak zní hodnocení dnešního zápasu?

Od první minuty do té poslední jsme splnili to, co jsme si řekli v kabině před zápasem, po první i po druhé třetině, proto si myslím, že je naše výhra zasloužená. Byli jsme trpěliví, udělali méně chyb a konečně tam napadaly i nějaké branky.

První gól padl po nenápadné akci, mohl to být moment, který rozhodl zápas?

To bych neřekl. Všiml jsem si, že obránce stojí před brankářem a tím mu znemožňuje výhled. Snažil jsem se trefit bránu, naštěstí to tam nějak popadlo. Důležitých momentů v utkání bylo velmi mnoho, ať už to byly oslabení, Šimon Hrubec opět podal vynikající výkon. Když za svými zády máte tak kvalitního gólmana, který vás v těžkých chvílích podrží, tak se to i jednodušeji brání. Pak v přesilovce se opět trefil Žejdlík, to nám taky hodně pomohlo.

Vítkovice v posledním kole daly pět branek, dnešní výsledek vypadá jednoznačně. Čekali jste, že to bude tak jednoduché?

To vůbec ne. My se připravujeme na každý zápas s pokorou, věděli jsme, že mají kvalitní tým. Ten máme kvalitní i my a musíme se stále dívat jen na sebe, a nesoustředit se na soupeře. V hlavách jsme měli poslední zápas a jejich ledě, všichni dobře věděli, jak to tehdy dopadlo a tomu jsme chtěli předejít. To jsme splnili.

Tři přesilovky jste Vítkovicím darovali po hře vysokou holí…

Toho bychom se měli vyvarovat, bohužel se ale stalo, ač by teda nemělo. Dnes vždy zabrali ti hráči, kteří zrovna v tu dobu měli, ať už oslabení, přesilovky, nebo při hře pět na pět. To ukazuje sílu našeho týmu, protože každá lajna, každý hráč, je schopný zabrat a rozhodnout zápas.

Bylo těžké čelit čtyřem přesilovkám v řadě?

Stojí to hodně sil, nejen těch hráčů, kteří chodí na oslabení, ostatní trochu vypadnou z tempa, protože oslabení nehrají. Je to hodně náročné, dobrý mančaft se s tím však dokáže poprat.

Poprvé v sezóně máte šňůru tří výher, je ta mizérie pryč?

Deset minut po konci zápasu se výhrou potěšíme, pak se začneme soustředit na další kolo. Zítra se přesouváme do Liberce, já už v hlavě mám středeční zápas. Před sebou ještě máme dlouhou cestu, jdeme po malých krůčcích, teď se pokusíme podat co nejlepší výkon v Liberci. Když budeme hrát stejně, jako v dnešním klání, tak máme šanci uspět.

A nálada v kabině?

Každá výhra přinese do týmu trochu víc pohody, pozvedne se psychika a lépe se hraje. Nesmíme zapomenout, jak jsme se k výhrám dostali. Musíme stále tvrdě pracovat na tréninku, pak to přenést do zápasu. Duel v Liberci pro nás bude velmi dobrým testem. Oni jsou na koni, hrají velmi dobře, ale my si věříme!