Byla to povedená přestřelka, radoval se střelec Růžička

24.09.2010 · Martin Stebel
Sedm kulí jako v Sarajevu! Tento známý citát z Haškova románu o dobrém vojákovi Švejkovi si mohli říct Oceláři po pátečním zápase, ve kterém zdolali Kladno přesvědčivě 7:3. Podstatnou měrou se na výhře podílel loňský nejlepší střelec třineckých Martin Růžička, jenž zaznamenal hattrick.

Martine, odehráli jste brankově bohatý zápas, povedl se ti hattrick. Jak zní tvé hodnocení duelu s Kladnem?

Zápas mohu hodnotit pozitivně. Chtěli jsme tři body, což se povedlo. 7:3 - to je hezký výsledek, který se nepovede často. Byla to povedená přestřelka. Diváci sledovali gólově úrodný zápas, což je vždy lepší, než výsledky typu 2:1, 1:0. Nicméně dobře jsme hráli jen první polovinu, ta druhá už byla z naší strany slabší, což nás trošku mrzí. Příště musíme makat až do konce.

Jak už jsi avizoval, střelecky aktivní jste byli jen do 33. minuty. Čím si vysvětluješ laxnější přístup ke hře ve druhé polovině zápasu?

Těžko říct. Asi jsme podvědomě trošku podlehli sebeuspokojení. Byla tam ztráta koncentrace. Kladno vytušilo, že může dát nějaké góly a to se jim taky povedlo. Pevně doufám, že to bude ponaučení do dalších zápasů. Už jen kvůli lidem v ochozech přece nemůžeme odehrát kvalitně jen polovinu utkání, ale je třeba poctivě odehrát celých šedesát minut.

Tři branky v zápase je slušná vizitka kanonýra. Míval jsi pověst spíš defenzivního útočníka. Je to tvůj první hattrick v kariéře?

Mám pocit, že to je můj první hattrick v kategorii dospělých. V juniorech jsem myslím tři góly v zápase dal, ale to bylo tak dávno, že si to už ani přesně nevybavuji.(směje se)

Po čtvrtém kole máš na svém kontě čtyři góly. Vytýčil sis letos plán, kolik branek bys chtěl stihnout?

Nemám gólový plán. Loni mi to docela střílelo a letos chci být rovněž prospěšný týmu. Nepřemýšlím o tom, kolik gólů dám. Podstatné bude, abych vydržel se zdravím. Potom mohu pomýšlet na své gólové radosti.

Předpokládám, že týmový pokladník Dan Seman bude požadovat za tvůj dnešní gólový koncert menší příspěvek do klubové kasičky...

Určitě mně zkasíruje. To nepochybuji. Hned po zápase mi něco naznačoval. Nevím přesně tu částku, ale zaplatím rád. Ostatně, co jiného mi zbývá.(směje se)

V neděli zavítá do Werk arény Sparta, což je tým, kde jsi působil. Jaký recept by mohl na Pražany platit?

Sparta je sama o sobě silnou motivaci pro celý náš tým. Mohl by na ně platit celoplošný aktivní forčeking. Kvalitní bruslení a napadání s potřebným důrazem. Určitě nemůžeme zopakovat výkon z dnešní druhé poloviny zápasu. To bychom neuspěli. Doufám, že příjde hodně diváků a svými hlasivkami nám pomohou k vítězství.