Byla to pěkná bitva, konstatuje Milan Doudera

12.01.2019 · Martin Stebel
Také třetí letošní regionální konfrontace Vítkovic a Ocelářů dopadla pozitivně pro domácí hokejisty. Tým z Ostravy tentokrát díky zlepšené hře ve třetím dějství přetlačil třinecké celkovým poměrem 3:2. Druhou trefu hostujícího celku zaznamenal v rámci druhé třetiny díky precizní střele MILAN DOUDERA.

Co bylo klíčovým faktorem, který určil konečný výsledek?

Rozhodlo naše neproměňování šancí, střelecky jsme byli aktivnější, ale nepomohlo to. Určitě jsme nebyli horším týmem, ale neměli jsme potřebnou efektivitu v zakončení. Měli jsme dost šancí, kdy jsme mohli odskočit ve skóre na dva góly.

Především ve třetí části domácí hrozili z brejkových situací. Čím to bylo způsobeno?

Jak jsme chtěli za každou cenu vyhrát, občas jsme zapomínali na zadní vrátka. Dvě minuty před koncem jsme inkasovali a potom už nebylo moc času s výsledkem něco udělat. Pro nás velká škoda, že jsme tady nechali spoustu sil a nakonec jedeme domů s prázdnou. Tento zápas musíme hodit za hlavu a soustředit se na zítřejší utkání proti Spartě.

V závěrečné třetině to opticky vypadalo, že Vítkovice jdou za výhrou trochu hladověji...

Nechali jsme tady spoustu sil, nic jsme nevypustili, nic jsme neodflákli. Někdy se stane, že nevyhraje lepší tým. Vítkovice hrály hodně houževnatě. Derby je ale vždy specifické, zaplněná hala, má to náboj. Je to vždy trochu jiný extraligový zápas. Trochu to připomíná play-off, nedali nám ani metr zadarmo. Byla to pěkná bitva, která se divákům musela líbit.

Při tvé celkově čtvrté letošní brance jsi měl dostatek prostoru k zakončení, že?

Byla to výborná práce Jirky Polanského. Dostal jsem nahrávku mezi kruhy, beci soupeře na mě trochu zapomněli, z voleje jsem to narval nahoru, sedlo mi to parádně.

Hned v neděli vás ve WERK ARENĚ čeká pražská Sparta. Bude dostatek sil k překonání nepříjemného rivala?

Dobré je, že nemusíme nikam cestovat, domů to je kousek. Pořádně se vyspíme, zítra ráno lehce potrénujeme, vyjedeme nohy. Do zítra se dáme do kupy.