Byl to dobrý duel, porážka hodně bolí, mrzí Jiřího Polanského

11.10.2015 · Robin Mana, Daniel Ježek
Oceláři v desátém kole zavítali na led pražské O2 arény, kde změřili síly se Spartou. Slezané po první třetině drželi vedení 3:1, v průběhu prostřední periody vedli ještě 4:3. Domácí ale dokázali skóre otočit a získat tři body. Utkání hodnotí Jiří Polanský, autor dvou branek.

Jirko, vedli jste 3:1, nakonec dali pět branek. Body ale má Sparta, jaká je příčina neúspěchu?
Ještě to neumím pojmenovat, neumím to říct. Na Spartě se pět gólů nedává často, nemyslím si ale, že se dalo očekávat ofenzivní duel. My máme problém se střílením branek, dáváme málo gólů, dnes to po dlouhé době byl duel, kdy jsme byli produktivnější. Určitě jsme si nebyli vědomi tím, že Sparta dostává hodně branek. V situaci, v jaké momentálně jsme, ta porážka hodně bolí.

Start do sezóny není optimální, jak těžké bude dohnat špatný start?
Ve sportu nemůžete nic čekat. My jsme tohle nečekali ani v nejhorším snu, že budeme mít takový začátek. Ale nesmíme se za nic schovávat, neseme za to zodpovědnost sami a je naše chyba, že takhle hrajeme. Měli jsme některé zápasy dobře rozehrané, některé jsme měli zvládnout líp. Udělat jedno dvě vítězství, tým by si věřil víc.

Do Prahy jste netradičně jeli vlakem, projevila se ta cesta?
Mně to moc nebavilo. Mám teda radši, když jedeme o den dřív, když si člověk odpočine a připraví se na zápas. Včera jsem se byl podívat na syna Vlada Draveckého, který hraje za třetí třídu. Viděl jsem, s jakou radostí ti kluci hrají. Není to jako když my chodíme do práce, oni se těší na každé střídání a mě ten včerejšek úplně nakazil. Šel jsem do zápasu s velkou radostí a moc mě mrzí, že jsme zápas nezvládli. Po dlouhé době to bylo utkání, které mě hodně bavilo. Kromě stoprocentního výkonu k tomu bylo i to srdce.

Oceláři mají rozsáhlou marodku, podepisuje se to na výkonech?
Se spoluhráči jsme se o tom trochu bavili. Můj názor ale je, že minulý rok jsme po většinu sezóny hráli s několika zraněnými hráči a hráli nejlepší hokej. Kompletní jsme se v podstatě sešli až na play-off. Paradoxně si myslím, že velká marodka nám dnes pomohla. Tým se semkl, hrál dobře a takhle to má vypadat. Dostali jsme sice sedm branek, Sparta je velmi kvalitní mančaft a musím jí pogratulovat, protože hrála výborný hokej. Kluci ale na ledě nechali vše a jsem na ně pyšný.

Co třeba změnit, aby Třinec opět vyhrával?
To se teprve budeme radit, ale já to nevím. Ani nevím, co vám na to mám odpovědět. Sám nad tím přemýšlím, přemýšlí o tom celá kabina. Nejsme tam, kde chceme být a nesmíme tam být. To je jasné.