Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Břetislav Kopřiva: Musíme zvýšit důraz před brankou

25.11.2010 · Martin Stebel
Extraliga zběsilým tempem uhání ke své polovině a Oceláři stále vévodí tabulce, nicméně poslední zápasy se nesou ve znamení bodových ztrát. Dovednostní soutěž zvaná nájezdy potřetí v řadě vzala červenobílým prémiový bod. O příčinách neúspěchu na slavistickém ledě, ale rovněž o vyhlídkách do dalších zápasů jsme si povídali s koučem Kopřivou.

Scénář posledních tří střetnutí je stále stejný. Třinec v závěrečné třetině vede, ale soupeř vyrovná a vítězí na penalty. Nejinak tomu bylo na Slavii...

Proti Slavii jsme moc chtěli vyhrát, hráčům jsme zdůrazňovali, že to jsou hodně důležité body. Utkání jsme měli dobře rozehrané, ale opět se projevila ztráta koncentrace, což by se nemělo tak zkušenému týmu stávat. Slavia však podala bojovný výkon. V posledních zápasech má formu, před náma třeba porazili doma silné Pardubice, což ale náš výkon vůbec neomlouvá. Porážka nás hodně mrzí.

Téměř identické jsou i branky, které tým inkasuje. Dorážky ze skrumáží v předbrankovém prostoru...

To máte pravdu, tady nás tlačí bota. Nechci to nějak zlehčovat, ale občas můžeme cítit i křivdu. Třeba minulý zápas doma. Dělali jsme si rozbor u videa. Liberecký hráč před vyrovnávacím gólem na 3:3 evidentně fauloval v brankovišti Hamerlíka. Na Slavii obdobná situace. Vašíček dotlačil puk i s gólmanem do sítě a rozhodčímu to vůbec nevadí. Podle mě tam nikdo nemohl puk zřetelně vidět za čárou. Pochopitelně jsme si vědomi toho, že naši obránci musí mít před brankovištěm větší důraz. Musí si tam sjednat respekt. Tohle neustále klademe klukům na srdce. Je nutné jít do předbrankových soubojů mnohem tvrději i s rizikem toho, že půjdeme do oslabení. Takové góly prostě nemůžeme inkasovat.


Břetislav Kopřiva během tréninku s autorem hattricku na Slavii Ladislavem Kohnem.

Potěšitelným zjištěním je jistě střelecké probuzení Ládi Kohna...

Ten nám udělal radost. Láďa Kohn na sobě poctivě pracuje a bylo jen otázkou času, kdy se výrazněji střelecký prosadí. Možná už byl lehce nervózní, že nedává tolik gólů jako loni, ale letos prostě nemá jen ofenzivní úkoly. Ve středu jsme sestavili nový útok a jsme rádi, že se hned třikrát brankově prosadili.

Do poloviny soutěže zbývá odehrát dvě kola. Máte nějaký bodový plán, který by měl tým splnit, aby mohla panovat relativní spokojenost?

Samozřejmě máme určitou vizi, jaký počet bodů bychom chtěli mít. Minimální bodový zisk pro umístění do šestého místa by mělo být osmdesát. Ve druhé čtvrtině máme zatím dvacet, což není špatné, ale vzhledem k posledním ztrátám chceme nutně nějaké body posbírat i proti Plzni a Vítkovicím. Extraliga je letos mimořádně vyrovnaná hlavně ve středu tabulky. Rozhodně bych neodepisoval ani Plzeň, které vzali body. Máme je v neděli doma a očekávám urputný boj o každý centimetr ledu. Hrají nepříjemný celoplošný hokej s dobrý pohybem a forčekingem. Bude to tvrdý oříšek, ale pevně věřím, že tentokrát uspějeme s plným bodovým ziskem.

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Oceláři Třinec