Brankář Patrik Bartošák končí v Třinci

15.11.2019 · Klub
Pouze na několik měsíců se smrsklo angažmá reprezentačního gólmana Patrika Bartošáka pod Javorovým. Vedení Ocelářů ukončilo spolupráci s účastníkem posledního mistrovství světa v Bratislavě a olympijských her v Pchjongčchangu z důvodu porušení životosprávy a povinností profesionálního sportovce.

Pouze do jedenácti extraligových utkání, ve kterých vychytal dvě čistá konta, nastoupil v třineckém dresu brankář Patrik Bartošák. Další zápasy v červenobílém dresu s drakem na hrudi už nepřidá. Důvodem je ukončení spolupráce na základě porušení životosprávy profesionálního sportovce.

„Patrik se nám za svou chybu omluvil a svého prohřešku lituje. Nicméně my jsme profesionálním sportovním klubem a takové chování vyžadujeme také od všech našich hráčů. A pro udržení dobré atmosféry v týmu a pravidel v kabině musíme měřit všem stejným metrem. Nemůžeme rozlišovat, zda je někdo hvězda anebo někdo zatím pouze začínajícím hráčem. Proto jsme se domluvili na ukončení spolupráce,“ vysvětluje sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Do dnešního utkání 18. kola Tipsport extraligy ledního hokeje proti Mladé Boleslavi tak nastoupí v brance Třince Petr Kváča. Dvaadvacetiletý gólman odchytal za Oceláře v této extraligové sezoně 10 utkání, ve kterých se pyšní úspěšností zákroků 91,44%. Záda mu bude krýt talentovaný Nick Malík.

„Nynější situaci v brankovišti řešíme, ale je ještě příliš předčasné dávat jakékoli prohlášení, kdo k nám případně přijde anebo ne. Vše je to o správném vyhodnocení situace na hráčském trhu, navíc věříme, že naši současní brankáři chytnou šanci za pačesy. Chceme se dobře rozhodnout, proto nám dejte pár dní času, všechno se v pravý okamžik dozvíte,“ odmítá jakékoli další spekulace na brankářské téma Jan Peterek.

Vyjádření Patrika Bartošáka

„Chtěl bych Vás informovat, že jsem se dostal do osobních problémů, které mě přiměly přerušit sportovní kariéru. V poslední době bojuji s psychickým onemocněním, které jsem bohužel řešil v kombinaci s alkoholem. Svoji situaci si uvědomuji, vyhledal jsem odborníky a podstoupím léčení. Z tohoto důvodu zatím nemohu pokračovat ve sportovní kariéře. Po vzájemné dohodě jsme se s vedením Ocelářů dohodli na ukončení spolupráce a já se mohu věnovat léčbě.

Chtěl bych vedení třineckého klubu poděkovat za podporu, spoluhráčům, trenérům, členům realizačního týmu a fanouškům za pochopení. Prožívám velmi složité období, rád bych se všem omluvil. Pevně věřím, že všechno překonám a brzy se zase vrátím k hokeji.“