Brankář Nick Malík Ocelářem!

21.07.2018 · Klub
Posilování týmu ani s koncem suché přípravy nekončí. S vedením Ocelářů podepsal smlouvu brankář Nick Malík. Syn někdejšího skvělého obránce Marka Malíka, který je jedním z trenérů partnerského Frýdku-Místku, přichází z Vítkovic.

Ocelářská cesta, kterou vedení klubu vyhlásilo před rokem, v rámci které by chtělo dávat víc než v minulosti příležitost mladým hráčům a odchovancům klubu, píše další kapitolu. Teprve šestnáctiletý Malík je velkým talentem českého hokeje. A i když měl původně namířeno do zámoří, rozhodl se nakonec pro Třinec.

„Pokud budu zdravý a bude se mi dařit jako doposud, rád bych se jednou probojoval do NHL. Původně jsem chtěl vyrazit za oceán už letos, ale pak se ozvali Oceláři. Nabídli mi možnost hrát profesionální mužský hokej už v nejbližší sezoně, což jsme si doma vyhodnotili jako posun v kariéře, a proto jsem se rozhodl zůstat v Česku,“ dodává mladý gólman.

Jeho otec, Marek Malík, který strávil v zámoří 13 let a hrál NHL za Hartford, Carolinu, Vancouver, New York Rangers anebo Tampu Bay, si příchod syna do organizace Ocelářů pochvaluje: „Celý život žiju hokejem a v kariéře jsem mu obětoval hodně. Vím, kolik odříkání obnáší dostat se na vrchol. A to bych teď rád Nickovi předal. V jeho věku bude určitě prospěšnější, když bude nastupovat proti dospělým chlapům. Navíc pro každého otce je fajn, když může na hokejovou výchovu svého syna dohlížet,“ vysvětluje majitel bronzové olympijské medaile z her v Turíně, který před necelými třemi lety působil krátce i jako asistent trenéra na lavičce extraligových Ocelářů.

Nick Malík má potenciál dotáhnout to jednou vysoko. Prošel si mládežnickými reprezentacemi do 16 a 17 let a v nadcházející sezoně by měl oblékat reprezentační dres osmnáctiletých. A to i přesto, že je věkově mladší. Nové jméno na soupisce si pochvaluje také sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

„Původně to vůbec nevypadalo na příchod Nicka. Ale když jsme se dozvěděli o jeho touze po odchodu z Vítkovic do zámoří, zkusili jsme mu nabídnout naší vizi jeho budoucí kariéry. Jsme rádi, že souhlasil. Ani Vítkovice nebudou na tomto transferu ztratné. Pokud by Nick podepsal smlouvu s klubem NHL, na základě uzavřené vzájemné dohody mezi naším klubem a Vítkovicemi dostane ostravský klub polovinu částky z případného budoucího zhodnocení,“ uzavírá sportovní ředitel Ocelářů.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary