Bod je trochu málo, uznal Martin Růžička

06.02.2010 · Martin Stebel, Tomáš Kubánek
Ve 48.kole extraligy zavítali Oceláři na led pražské Sparty. Po sympatickém výkonu brali bod za porážku 1:2 v samostatných nájezdech. Střelcem jediné branky hostů byl exsparťan Martin Růžička.

Martine, bod ze Sparty bereš jako zisk či ztrátu?

Myslím, že je to spíš ztráta. Hráli jsme celý zápas dobře, aktivita byla většinou na naších hokejkách. Pět minut před koncem jsme inkasovali, proto bod vnímám spíš jako ztrátu.

Na jeden gól se na Spartě podaří vyhrát jen málokdy. Šance na zvýšení vašeho náskoku dnes byly...

Určitě. Během zápasu jsme mohli odskočit ve skóre. Neproměněný nájezd Vojty Poláka a další. V prodloužení přesilovka 4 na 3. Šance na zvýšení náskoku byly, ale bohužel...

Martin Růžička

Jedním z klíčových okamžiků bylo právě neúspěšné trestné střílení ve druhé třetině. Nenahlodalo to trochu psychiku týmu?

Nemyslím si, že nás to nějak srazilo. Trestné střílení buď dáš, nebo nedáš. Když nájezd proměníš, je to vždy bonus navíc. My jsme si řekli, že budeme stále hrát stejně dobře dozadu a spoléhat na protiútoky.

Jak vypadal úvodní gól střetnutí tvým pohledem?

Rosťa Martynek to pěkně připravil na modrou pro Petrovku. Ten si počkal až se k němu stáhnou hráči a dal mi to přesně na hůl. Snažil jsem se trefit bránu, což se nakonec povedlo.

V tabulce jste po dnešním zápase na čtvrtém místě. Je pro tebe tohle umístění cílem před startem play-off?

Máme pořad svůj osud ve vlastních rukou. Teď doma hostíme Plzeň a pokud vyhrajeme, bude to v pohodě. Snad se to povede.