Bod je málo, tady se mělo vyhrát, ví Jan Peterek

05.11.2011 · Martin Stebel, Václav Baumann
V rámci 19. kola nejvyšší soutěže Oceláři zavítali na kluziště pražské Slavie. Podstatnou část utkání měli hosté více ze hry, ale rivalovi z metropole nakonec podlehli po samostatných nájezdech 2:3. Střetnutí v největší zastřešené aréně ve střední Evropě ohodnotil centr Jan Peterek.

Oceláři vstoupili do pátečního duelu pravou nohou. Gólově se dokázal prosadit staronový reprezentant Martin Adamský. Další příležitosti hostujícího celku však skončily nezdarem: "Měli jsme k dispozici několik nadějných šancí, které jsme však neproměnili a většinou platí staré otřepané pravidlo nedáš - dostaneš. Slavia umí efektivně trestat chyby. Bod je trochu málo, tady se mohlo a mělo vyhrát," tvrdí čerstvý čtyřicátník.

Hosté byli dvě třetiny aktivnějším týmem, ale po druhé periodě vedli pouze jednobrankovým rozdílem. Nabízí se tedy hypotéza o polevení na tempu: "Neřekl bych, že jsme něco vypustili. Nebyli jsme zatažení ani pasivní. Bylo tam z naší strany dost nebezpečných momentů, které pramenily rovněž z toho, že led už nebyl ideální a puk neustále skákal. Kotouč nešlo dobře kontrolovat, proto hrozila nějaká nepředvídatelná situace. Bylo k vidění několik momentů, kdy měl hráč puk zdánlivě pod kontrolou, najednou mu přeskočil skrz čepel a byl z toho závar. I soupeř z toho těžil. Slavia tyhle situace dokáže využít, což jasně ukázala."

Populární "Petrovka" nebyl ani trochu spokojený s výkonem hlavního arbitra. Pro vyjádření svých dojmů se však snažil volit poměrně diplomatickou rétoriku: "Mám pocit, že než nás rozhodčí začal v polovině třetí třetiny vylučovat, jsme byli určitě lepším týmem. Krátce předtím měl hlavní sudí pohovor s panem Růžičkou a vše bylo na ledě náhle trochu jinak..."

Pro dokreslení svých slov připojil ostřílený matador konkrétní kontroverzní situaci: "Nechci nikomu nic podsouvat a sahat do svědomí, ale malý moment po debatě domácího kouče s rozhodčím u střídačky jsme v krátké době byli hned třikrát v oslabení. Ty fauly se mi opravdu příliš nezdály. Třeba Mario Cartelli. Hráč se mu vyloženě vytočil, Mario ani nezvedl ruce, ale stejně šel okamžitě na trestnou. Těžko se o tom mluví, to je věc na delší diskusi. Myslím ale, že díky této sérii přesilovek se Slavia dostala hned herně nahoru. Nechci však, aby to vyznělo jako nějaká výmluva, utkání jsme měli rozhodnout ve svůj prospěch daleko dříve."

Před vzájemným duelem byly karty poměrně jasně rozdělené. Ve vysočanské aréně se střetl tým s nejlepší bilancí na soupeřových hřištích, proti nim se postavilo mužstvo, které doma výsledkově a herně tápe, nejvíc z celé soutěže. Favorit byl tedy relativně zřejmý. Papírové předpoklady však nemusí vždy korespondovat se skutečnou realitou na ledě: "Chceme vyhrát s každým soupeřem, Slavia není výjimkou. Jdeme do zápasu s tím, že musíme na rivala něco vymyslet, chceme je přetlačit. Další utkání na Kladně musíme zvládnout mnohem lépe," říká odhodlaně.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary