Bitva na ostří nože, Oceláři jedou do Brna!

19.11.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Zápas třiadvacátého kola? Jednoznačně souboj dvou vedoucích týmů extraligové tabulky! První Oceláři zavítají na led druhé Komety, DRFG aréna se může těšit na kvalitní hokejovou podívanou! Duel startuje v nedělních 17:20, již teď je vyprodán. Přímý přenos poběží na stanici ČT Sport. Zlomí Oceláři Kometu také podruhé v této sezóně?

Kometa zatím naplno potvrzuje předsezónní prognózy, které ji stavěly do role jednoho z favoritů české hokejové extraligy. Tým majitele a hlavního kouče Libora Zábranského zatím šlape jako hodinky, po dvaceti odehraných duelech má na kontě šestačtyřicet bodů. Poslední dvě kola ale Kometě vůbec nevyšly, když Brňané prohráli v Litvínově a doma s Pardubicemi.

"Šance tam byly hlavně v prvních minutách, ale bohužel nám nic nepadlo. Pardubice zodpovědně bránily střední pásmo a čekaly na šanci, která přišla po chybičce v obranném pásmu, a i když jsme srovnali, tak podobná situace nastala ve třetí třetině, kdy nám soupeř ujel do přečíslení a pak už to bylo hodně složité, museli jsme zjednodušit hru, ale nedařilo se nám procházet přes obranný val,“ řekl Kamil Pokorný.

Jihomoravská metropole se již nesmírně těší na nedělní podvečer, který bude ve znamení nejlepšího extraligového hokeje. Kometa na svém ledě přivítá vedoucí Oceláře. „My se těšíme moc, poslední zápasy jsme tu hráli s Plzní, Vary a Pardubicemi a to byla úporná obrana. V neděli bude výborná kulisa, už je vyprodáno. Zápas si chceme užít,“ řekl pro klubový web trenér Martin Pešout.

Poslední zápas Komety:
15. listopadu: HC Kometa Brno – HC Dynamo Pardubice 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 28. J. Káňa (Vincour, Trška), 60. Zaťovič (O. Němec, M. Erat) – 23. Tomášek (Bárta), 45. P. Sýkora (Schaus, Nahodil), 59. Tomášek (P. Sýkora, Schaus).

Sestava Komety v posledním zápase: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, F. Král – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, H. Zohorna – J. Káňa, Čermák (C), Vincour – Dočekal, Raška, Matěj Novák.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři se v pátečním kole dokázali oklepat ze ztracené výhry v Chomutově a Zlínu nedali žádnou šanci. Svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy rozmetali Ševce sedmi přesnými zásahy, získanými třemi body si upevnili vedoucí postavení v tabulce. Druhá Kometa má o čtyři bodíky méně, k dobru má ale dva zápasy.

“Musím celý tým pochválit. V naší hře se objevilo od druhé třetiny vše, co nám v minulém utkání chybělo. Spousta střelby, clonění před bránou. Jsme rád, že jsme to vyjádřili i gólově. Třetí třetina se už víceméně dohrávala. Uznání si zaslouží také Peter Hamerlík, který šel po delší době do brány a předvedl parádní výkon,“ hodnotil vysokou výhru nad Zlínem René Mucha.

Oceláře v dalším kole čeká nesmírně těžký duel na horkém ledě brněnské Komety. Souboj dvou vedoucích týmů tabulky bude šlágrem třiadvacátého kola. „Bude to dobrý zápas. Mě ale nabíjí každé utkání. Už je mi 35, za chvíli mi to končí, tak se to snažím užívat,“ říká Martin Adamský. Podaří se hráčům s drakem na hrudi podruhé v sezóně porazit hvězdami nabitou Kometu?

Poslední zápas Ocelářů:
18. listopadu: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 7:1 (1:0, 5:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. J. Sýkora (Polanský), 27. Roth (Kreps, Linhart), 28. Adamský (Polanský, M. Doudera), 34. Linhart (Roth, Martin Růžička), 35. Kreps (Irgl), 36. Marosz (Petružálek), 52. Adamský (Polanský, Nosek) – 45. Šťastný (Horák).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hamerlík – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – Petružálek (A), Špirko, Hrňa – Dravecký, Marosz, Martin Růžička – Rákos, Kreps, Irgl (C) – Adamský (A), Polanský, Sýkora.

Poslední vzájemný zápas

Desáté kolo Tisport Extraligy poprvé proti sobě postavilo nejlepší celky dosavadního průběhu soutěže. Brněnská Kometa do utkání před vyprodanou Werk Arenou vstoupila lépe a jako první otevřela skóre. Domácí ve druhé periodě skóre otočili, ale Brno si nakonec vynutilo prodloužení. V něm výhru domácích vystřelil Jakub Petružálek..

7. října 2016: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 4:3 prodl. (0:1, 3:1, 0:1 – 1:0).
Branky a nahrávky: 21. Roth (Dravecký, Petružálek), 28. Hrňa (Kreps, Marosz), 31. Marosz (Martin Růžička), 65. Petružálek (Linhart, Marosz) – 17. V. Němec, 25. M. Erat (Nečas), 52. V. Němec (Štencel, M. Erat).

Bilance doma: 11 zápasů, 9-0-1-1, skóre 53:22, 28 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher – 4 prohry (2 v prodl.), skóre 42:30, 20 bodů
Aktuální série: 2 prohry
Lídr kanadského bodování: Martin Erat 27 (9+18)
Nejlepší střelec: Martin Zaťovič 12
Nejlepší nahrávač: Martin Erat 18
Nejproduktivnější obránce: Ondřej Němec 14 (3+11)
Nejtrestanější hráč: Leoš Čermák 49
Nejlepší v +/-: Martin Erat +14
Vítězné góly: Marek Kvapil, Vojtěch Němec, Peter Trška, Martin Dočekal všichni 2
Góly v přesilovce: Marek Kvapil 4
Nejvíce střel na branku: Marek Kvapil 56
Nejvíce času na ledě – průměr: Ondřej Němec 23:05
Radegast Index: Michal Gulaši 121
Největší počet hitů: Michal Gulaši 45
Zblokované střely: Ondřej Němec 37
Brankáři: Karel Vejmelka, 12 zápasů – 8 výher, 4 prohry, úsp. 91,64 %, prům. 2,40 g/z, 1 SO

Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Rostislav Marosz 19 (9+10)
Nejlepší střelec: Rostislav Marosz 9
Nejlepší nahrávač: Jakub Petružálek 11
Nejproduktivnější obránce: Tomáš Linhart 11 (3+8)
Zblokované střely: Josef Hrabal 28
Brankáři: Šimon Hrubec, 19 zápasů – 14 výher, 5 proher, úsp. 94,78 %, prům. 1,50 g/z, 6 SO
Peter Hamerlík, 3 zápasy – 2 výhry, 1 prohra, úsp. 93,02 %, prům. 1,89 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Jiří Polanský (v mládeži), David Nosek, Martin Adamský

Trestná střílení a nájezdy

Bilance trestných střílení – hráč v poli: Rostislav Marosz 100 % (1 gól z 1)
Bilance trestných střílení – brankář: dosud nebylo nařízeno trestné střílení pro soupeře
Bilance nájezdů – hráč v poli: Jiří Polanský 50 % (1 ze 2)
Bilance nájezdů – brankář: Šimon Hrubec 75 % (12 chycených z 16)