Bílá sobota? Oceláři kontra Bruslaři, díl první!

02.04.2021 · Martin Stebel, Michal Samiec
Tohle budou Velikonoce ve znamení hokeje! Nastal znovu nejvyšší čas, vyhrnout si rukávy a pustit se do tvrdé práce. Tento víkend startuje semifinálová bitva třineckých Ocelářů proti Mladé Boleslavi. Zahajovací střetnutí se koná ve WERK ARENĚ v sobotu od 15:00 za asistence kamer stanice O2 TV Sport.

Sponzorem sobotního utkání mezi Oceláři a Mladou Boleslaví je společnost GRANIK s.r.o.

BK Mladá Boleslav

Postup v nejkratším možném termínu, kdy Bruslaři ve čtyřech duelech vyřadili Dynamo, čekal zřejmě málokdo. Asistent Pavel Patera se ale neunáší na vlně euforie a veškeré myšlenky koncentruje k příštím dnům: "Pardubice už musíme nechat za sebou. Ale je fajn, že jsme měli k dispozici deset dní na přípravu. Kluci si samozřejmě odpočinuli, ale zároveň jsme se stihli věnovat hře ve všech pásmech a všem nerovnovážným situacím na ledě. Teď už jde jen o to, abychom se na semifinále nastavili v hlavách," tvrdí držitel zlaté medaile z olympjských her v Naganu.

Středočeši disponují vyváženým kádrem, prosazují se prakticky všechny formace. Výbornou formu ve čtvrtfinále vykazoval například křídelník třetí lajny Pavel Kousal: "Máme tu hodně mladých kluků. Hrajeme dravý, pro soupeře nepříjemný hokej. Zároveň jsme dobře vedení a připravení na každého soupeře. Snažíme se doplňovat, bojujeme jeden za druhého, dokážeme se namotivovat. Prostě držíme pohromadě."

Boleslav sice v základní části Třinec čtyřikrát těsně zdolala, Pavel Patera ale tomuto faktu nepřikládá velkou váhu: "Dosavadní bilance se maže, play off je úplně jiná soutěž. Třinec je natolik zkušené mužstvo, že jim prohry ze základní části do hlav nevlezou. Můžeme jim je tam dostat naším výkonem, je to hlavně o nás. Do semifinále jdeme s pokorou. Víme, jakou má Třinec sílu, ale nebojíme se ničeho. Půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, co se stane."

Předchozí utkání (23.3.2021):

HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 3:5 (2:0, 1:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 7. Poulíček (Blümel), 8. Tybor (Kousal), 21. Camara (Kostitsyn, Mikuš) – 22. Jääskeläinen (Bernad, Cienciala), 47. Kousal, 48. Šidlík (Šťastný), 51. Kotala (Ševc), 60. Stránský (Strnad).

Sestava Mladé Boleslavi v minulém utkání: Růžička – Ševc (C), Šidlík, Moravec, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Dlapa – Kotala, Zbořil (A), Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský

Z kabiny Ocelářů

Devět dnů. Tak dlouhé bylo období mezi posledním duelem v rámci čtvrtfinále s Kometou a zahajovací konfrontací proti Bruslařům. Nejproduktivnější Ocelář základní části Martin Růžička pauzu přivítal: "Po základní části, kdy to bylo napráskané na sebe, si člověk zvykl hrát ob den, ale mě ty pauzy nijak nevadily. Člověk si psychicky i fyzicky odpočine. Za ty roky vím, co potřebuji, abych se připravil. Někdy je lepší hrát hned, ale nevadí mi to. Odpočinuli jsme si, potrénovali a s čistou hlavou jdeme do semifinále."

Velezkušený útočník tuší, že v semifinále čeká jeho tým velice zdatný protivník: "Mladá Boleslav má skvělý tým, celou sezonu to potvrzuje, má kvalitní systém, trenéry, hráče, vedení, všechno jim zapadá jak má a myslím, že to bude skvělá série. Co jsem koukal na na pár zápasů, tak Boleslav hlavně doma hrála výborně. K tomu se pak dobře ukázala i venku, ve třetím zápase dala góly na začátku, pak si to už hlídala. Zaslouženě postoupila, takže nás čeká těžký soupeř."

Do WERK ARENY znovu zavítá třinecký odchovanec David Cienciala. Ten letos v týmu zelenočerných prožívá vynikající sezonu: "Činel je skvělý hráč, výborný na puku s nebezpečnou střelou, ale klidnější člověk. Vzpomínám na něj rád, protože jsme tady spolu vyhráli titul a hrál výborně. Je místní. Skvělý kluk i hráč!"

Bruslaři se letos mohou spolehnout na stabilní gólmanský tandem Jan Růžička - Gašper Krošelj. Ve čtvrtfinále dostával prostor mladší z dvojice, boleslavský odchovanec Růžička. Nositel stejného příjmení v třineckém mužstvu si netroufá predikovat, který strážce svatyně bude nominován do semifinále: "Netuším, jaké mají plány, takže je to vyloženě o nich. Oba dva jsou vynikající, tak uvidíme, kdo na nás vyběhne."

Předchozí utkání (26.3.2021):

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Klepiš (V. Němec, Gulaši) – 16. Rodewald (Špaček, Gernát), 22. M. Stránský (M. Kovařčík, Martin Růžička), 26. Hrehorčák (Rodewald, Dravecký), 51. Hrehorčák (Dravecký).

Sestava Ocelářů v minulém utkání: Kacetl – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Jaroměřský, Freibergs, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Kurovský, Marcinko, Hrňa – M. Kovařčík, Špaček, Rodewald – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký (A) – O. Kovařčík.

O zápase

Hrací den: 1. utkání semifinále Generali Česká Pojišťovna Tipsport extraligy
Termín utkání: sobota 3. dubna 2021, 15:00.
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Přímý přenos: O2 TV Sport

Statistika HC Oceláři Třinec BK Mladá Boleslav
Bilance v Generali Česká play off TELH 4 zápasy, 4/0, skóre 20:4 4 zápasy, 4/0, skóre 16:5
Bilance doma/venku 2 zápasy, 2/0, skóre 12:2 2 zápasy, 2/0, skóre 9:5
Vzájemná bilance (play off) 5 zápasů, 4/1, skóre 13:12 (80% úsp.)
Vzájemná bilance (play off) – doma 3 zápasy, 3/0, skóre 9:6 (100% úsp.)
Lídr bodování Matěj Stránský 6 (2+4) Jakub Kotala 7 (5+2)
Nejlepší střelec Michal Kovařčík 4 Jakub Kotala 5
Nejlepší nahrávač Michael Špaček 6 Martin Ševc 4
Nejproduktivnější obránce Martin Gernát 5 (1+4) Martin Ševc 5 (1+4)