Bezchybný Kacetl: Zákrok snů? Jestli bude ve Zlaté helmě, hlasuje pro mě rozhodčí

21.02.2022 · Šárka Kolková
Třinecká letka netradičně v pondělí vyzvala pod Javorovým Karlovy Vary. Oceláři od začátku utkání vedli, soupeři nedali žádnou šanci. Výborně bránili, ale kádr se mohl opřít také o perfektní výkon fantoma Ondřeje Kacetla, který opět ukázal, jak mocný je to čaroděj. Ve 48. minutě dokonce předvedl zákrok z říše snů. Branku zavřel na sto západů a svůj tým dovedl k tříbodové výhře 7:0.

Gratulujeme k nule! Jaké bylo utkání z tvého pohledu?

Děkuji. Bylo skvělé, že jsme začali dobře. Vedli jsme 2:0 a poté jsme měli zápas pod kontrolou. Byly tam pasáže, ve kterých jsme trochu vypadli z tempa a Varům jsme dali nějaké příležitosti. Ty nevyužily a my jsme dokráčeli pro super vítězství.

Ve třetí třetině sis řádně zachytal.

Máš pravdu. Zápas mi začal až ve druhé třetině, protože v té první na mě letěly jen dvě střely. V té druhé to začalo. Konečně něco bylo.

Ve 48. minutě jsi předvedl fantastický zákrok. Popíšeš mi ho?

Z boku přišla střela a já jsem lítal ze strany na stranu. Na volné místo jsem se snažil vecpat vyrážečku. Čekal jsem, že střelec umístí puk nahoru, tak jsem tam vyrážečku dal. Naštěstí se mi povedlo odrazit kotouč ven.

Bylo to na Zlatou helmu?

Rozhodčí mi říkal, že pokud ano, bude pro mě hlasovat. (úsměv) Jestli se do té ankety dostanu a vyhraju, to je na lidech.

Říkal sis, že by nula mohla klapnout?

Ne. Byl jsem rád, že vedeme 5:0. Věděl jsem, že kluci soupeře dozadu nepustí. Jestli zápas bude s nulou nebo s dvěma inkasovanými góly, je jedno. Hlavně ať se vyhraje. Poslední zápasy jsme neudrželi vítězství a museli jsme dohánět. Bylo super, že se nám podařilo vést a udržet výsledek až do konce.

Blíží se play off, zvedá se tvá forma nahoru?

Uvidíme. Střídáme se s Mazim. Potřebujeme pomoc týmu, abychom vyhrávali. Snažíme se první místo udržet, aby se i klukům dařilo. Je jedno, kdo půjde do klece, hlavně ať se vyhrává.

Karlovarský Ondřej Dlapa říkal, že jste pošetřili síly, ale moc to tak nevypadalo.

Nebylo úplně šťastné je nechat takhle se rozehrát, ale myslím si, že nic světoborného neměli. Kluci předvedli fantastický výkon. Dali na konci dva góly a když mohli, tak zapnuli. Vypadalo to jako snadný zápas, ale zas tak lehké to nebylo.

V závěru už hrajete jen pět zápasů venku. Jak těžké bude je získat?

Doufám, že jsme diváky trochu navnadili na play off. Myslím si, že se sedmi brankami a nulou se nám to povedlo dobře. V posledních zápasech se moc nedařilo. Budeme se snažit uhrát i venku co nejvíc bodů.

Potřetí v historii jste překonali metu sta bodů v základní části. Co na to říkáte?

Určitě to, že je tady kvalita a máme šikovné hráče i celkové vedení organizace. Není náhoda, aby se dva, tři roky po sobě hrálo o první místo. Za mě perfektní práce.