Bez ranky není branky, ví Martin Adamský

29.01.2016 · Monika Návratová
Páteční utkání mezi Třincem a Karlovými Vary mělo pouze jednoho střelce, a tím byl MARTIN ADAMSKÝ! Ten nejprve poslal svůj tým do vedení v závěru druhé třetiny, těsně před odchodem do šaten. V poslední části pak přidal další branku a potvrdil tak výhru Ocelářů. Jaké byly jeho dojmy krátce po skončení duelu?

Utkání s Karlovými Vary bylo dlouho velice vyrovnané, poté se však Oceláři dostali do vedení, které si udrželi až do konce. „Nejde o to, jestli jsme hráli vyloženě dobře nebo špatně, ale potřebovali jsme tři body a ty jsme získali. Věděli jsme, že Karlovarští si je jen tak vzít nenechají a půjdou do toho taky, protože už hrají v uvozovkách o play-out, i když je ještě strašně hodně bodů ve hře, ale nedali nám nic zadarmo,“ ví jediný střelec utkání.

Hosté hráli velmi urputně a nebáli se jít do osobních soubojů. To však nebylo pro Oceláře žádné překvapení. „Celou sezónu hrají tímhle stylem, takže jsme se na ně připravovali. Nějaká ta videa byla, a tak jsme věděli, do čeho jdeme,“ říká Adamský.

A v čem byli Karlovarští nejvíce nebezpeční? „Hlavně v tom pohybu, protože my jsme věděli, že hodně bruslí a hrají vyhazované puky na brejky, takže my jsme na to byli nachystaní.“

Jak již bylo řečeno, Martin Adamský byl autorem jediných dvou branek tohoto utkání. Tu první vstřelil na konci druhé třetiny, těsně před odchodem do šaten. Nabruslil si k hrazení a z velmi ostrého úhlu poslal puk přesně pod horní tyč Závorkovy brány. „Nebyla to náhoda, když mám puk, tak vystřelím. Hraju pořád stejný hokej, střílím a jak říkám, bez ranky není branky.“

Skoro dvě třetiny bylo tedy utkání bezbrankové. Jak těžké je odehrát takový duel? „Hrajeme celý zápas, a jestli se to rozhodne ve třetí, ve druhé nebo v první třetině, nám na tom nezáleží. Musíme prostě hrát naplno celý zápas, a jestli se to tahá nebo ne, to je úplně jedno.“

Zhruba v polovině hrací doby všem přítomným fanouškům zatrnulo. Po tvrdém zákroku jednoho z hostujících hráčů zůstal na ledě ležet Ján Sýkora, pro kterého nakonec musela přijít záchranná služba s nosítky. Jak vypadala tato situace z pohledu Martina Adamského? „Já už jsem jenom viděl, jak Janko odehrál puk a dostává tu ránu. Bohužel, takový je hokej a já doufám, že bude v pořádku,“ uzavírá čtyřiatřicetiletý útočník.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice