Bez gólů i bodů. Junioři nestačili na Boleslav

03.12.2022 · Martina Sikorová
V zápase proti aktuálnímu lídrovi juniorské extraligy sice byli mladí Oceláři střelecky aktivnější, platné jim to ovšem moc nebylo. Svěřenci trenéra Reného Muchy v zápase nedokázali najít recept na brankáře soupeře a domů se vrací bez jediného bodu.
28.kolo, sobota 3.12.2022
Ml. Boleslav
2:0
ŠKOENERGO Aréna
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 28. Gardoň (Němec), 41. Lisler (Zvagulis, M. Vlasák). Rozhodčí: Horák, Květoň - Zíka, Dědek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 155. Střely na branku: 26:30. Průběh utkání: 2:0.
BK Mladá Boleslav: Forst – Moravec, Vochvest, Němec, A. Vlasák, Hrouda, Sypecký – Lisler, Hradec, M. Vlasák, Hruška, Vimmer, Zvagulis, Gardoň, P. Král, Vyroubal, Vítek, Šachl
HC Oceláři Třinec: J. Král (27. - 30. Klimek) – Kareš, Kremnický, Pospíšil, Andrle, Buják, Hrůzek, Volas – Ullrych, Pánek, Šilar, Šutý, Bartoš, Spěváček, Gerych, Tomiczek, Holinka, Hlávka, Moškoř, Jobánek

Lepší vstup do utkání měli domácí hráči, kteří v prvních minutách obsadili útočné pásmo. Pěknou akci předvedl Vimmer, jenž po levém křídle pronikl až před branku. Gólman Král jeho zakončení vytěsnil, ale k dorážce se dostal Zvagulis, jenže přes Krále puk do sítě neprocpal. V sedmé minutě Hradec pronikl skrz třineckou obranu a předkládal puk na levou stranu pro Vlasáka, přihrávka však byla příliš prudká.

Forst se poprvé více zapotil při přesilovce Ocelářů, kdy musel zakročit proti střílejícímu Hrůzkovi i dorážejícímu Holinkovi. Nahození Gerycha, které lízlo hůl Hlávky, obloučkem padalo do branky, ale Forst znovu kotouč uzmul pro sebe. V početní převaze Bruslařů pak Vlasák přihrál do slotu na volného Zvagulise, jenže Král dokázal kotouč udržet před brankovou čarou. Stoprocentní výkony brankářů a nemohoucnost střelců znamenala, že v první periodě branka nepadla.

Už po 43 sekundách prostřední části našel Hradec volného Vlasáka, který byl u pravé tyčky sám. Proti jeho střele se však včas stihl přesunout Král. Poté se ke slovu dostali hosté, kteří dobré tři minuty drželi Bruslaře před Forstovou klecí. Poté musel střídat Král, který měl problém s nožem na své levé brusli a nastoupil Klimek.

Ten v brance strávil něco přes tři minuty a inkasoval jednu branku. Tu zařídil Matěj Gardoň, jenž po pasu Němce dojel s pukem až na pravý kruh, odkud v pádu zakončil. Ve čtyřiatřicáté minutě ujel do brejku Vlasák, jehož zakončení Král zastavil. Z následného protiútoku jeden z hostů nastřelil břevno boleslavské klece.

Bruslaři si do třetí třetiny přenesli necelou minutku přesilovky, kterou těsně před jejím skončením stihli zužitkovat. Po přihrávce Vlasáka pálil ze slotu lotyšský útočník Zvagulis, ale Král dokázal betonem zakročit. U pravé tyčky se však rychle zorientoval Oskar Lisler, jehož důraz skončil druhým gólem. Třetí gól mohl přidat Hradec, jenž se přes třinecké beky protáhl až před branku. Tam se mu však nepodařilo zakončit podle představ a Král si připsal další zákrok.

Hosté měli největší šanci na snížení během přesilovky, jenže často netrefovali zařízení. Když už se tak stalo, naráželi na připraveného Forsta. V posledních minutách Bruslaři dvakrát zahráli puk na zakázané uvolnění a Oceláři zkusili risk bez brankáře. Nejaktivnějším střelcem Třince byl obránce Hrůzek, ale ani on na dnes v pohodě chytajícího Forsta nevyzrál.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "Utkání bylo vedené spíše do defenzivy. Museli jsme vystřídat brankáře, kterému upadl nůž. Naše dvojka tam vlezla a dostala smolný gól. Bohužel jsme při vstupu do třetí třetiny dostali gól na 2:0 a potom už jsme neměli sílu. Chyběla nám ta finální fáze, jak přihrávky, tak zakončení. Hodně jsme to tím domácímu brankáři usnadnili. Výsledek odpovídá průběhu utkání."