Aron Chmielewski: Věřím, že lepší zápasy nás teprve čekají!

26.12.2019 · Martin Stebel
Legendární Spengler Cup začal pro Oceláře neúspěchem. Evropský výběr z Kanady přetlačil české mistry především díky výborným přesilovkám o tři góly. Jedinou trefu třineckého kolektivu zaznamenal těsně před polovinou klání díky pohotové teči ARON CHMIELEWSKI, který pevně doufá, že jeho tým prožije na turnaji pozitivnější chvíle.

O dojmech z úvodního vystoupení

Byl to náročný zápas. Jedno vím jistě, proti Kanadě nemůžeme udělat tolik faulů. Když hrajete tak často v oslabení, stojí to spoustu sil a hráči, kteří nechodí na led, nejsou ve správném tempu. Od druhé třetiny jsme se zvedli, od třetí části jsme byli dokonce lepší. Obrovská škoda, že se nepovedlo skórovat, šance jsme měli, například Vladovi Draveckému chyběl malý kousek. Pokud bychom dali kontaktní gól, zápas se mohl vyvíjet jinak. Je to pro nás dobrá lekce, je třeba se z toho poučit.

O své gólově trefě

Martin Adamský po buly poslal puk o mantinel na "Feryho" Musila. Ten puk nahodil od modré na branku, stál jsem někde mezi kruhy, kde se mi povedla teč do pravého víka. Tak to trénujeme, tak jsme se domlouvali. Jsem rád, že to klaplo.

O možnosti zahrát si proti výběru z kolébky hokeje

Je fajn, že si člověk může nastoupit proti Kanadě. Jsem ale typ hráče, který na to moc nekouká, snažím se podat dobrý výkon proti každému soupeři. Někde v hlavě to ale určitě máte, že hokej je původně kanadský sport. Hráli jsme proti elitním evropským Kanaďanům, je to super zkušenost. Pochopitelně je plus, když skórujete zrovna proti javorovým listům, ale převládá pocit zklamání z prohry. Věřím, že lepší zápasy na turnaji jsou stále teprve před námi.

O aklimatizaci v nadmořské výšce 1560 m

Výška je cítit. Když přijedeš na střídačku a náhodou jsi na ledě trošku déle, dýchá se opravdu těžce, není radno prodlužovat jednotlivá střídání. Příští zápas to už bude lepší, ale dnes to šlo poznat. Měli jsme ovšem naprosto identické podmínky jako Kanada, proto se nebudeme vymlouvat.

O příštím utkání proti Davosu

Doufám, že rozhodčí budou pískat rovinu, minulý rok tomu tak totiž nebylo. Přitom v Davosu jsme hráli přípravný turnaj už v únoru 2018, tehdy sudí pískali normálně a Davos jsme jednoznačně porazili. Na Spengler Cupu ale proti nám domácím opravdu docela pomohli. Chceme podat výborný výkon, musíme navázat na dnešní třetí třetinu a věřím, že to v pátek dobře dopadne.

HC Motor České Budějovice