Aron Chmielewski nejlepším střelcem Polska na turnaji ve Slovinsku

23.05.2021 · Martin Stebel
Polský reprezentační tým absolvoval během týdne mezinárodní měření sil ve slovinské Lublani, kde byl na programu turnaj s příznačným názvem Beat Covid-19. V sestavě našich severních sousedů nescházel třinecký Ocelář ARON CHMIELEWSKI, jenž byl se třemi góly nejlepším střelcem polského výběru.

Poláci neprožili úspěšný turnaj. Tým pod vedením slovenského hlavního kouče Róberta Kalábera sice na úvod turnaje porazil Ukrajinu 4:3 po prodloužení, ale v dalších zápasech už "Białoczerwoni" posbírali čtyři těsné porážky. Nejprve s Rakouskem 2:3, s výběrem Francie 0:1, domácím Slovinskem 1:2 a také s Rumunskem 2:3 po prodloužení.

"Byl to těžký turnaj. Nehráli jsme v nejsilnější sestavě, navíc to bylo složitější v tom, že mnohým našim hráčům skončila liga někdy v březnu a prakticky dva měsíce byli bez pořádného tréninku. První zápas s Ukrajinou jsme sice vyhráli, ale byla vidět nesehranost. V dalším průběhu to bylo paradoxně lepší, i když jsme těsně prohráli s Rakušany, Francouzi či Slovinci. Všechno to jsou týmy, které ještě nedávno hrály elitní světovou skupinu. Nejvíc mě štve závěrečná porážka s Rumunskem. Tam jsme měli výraznou střeleckou převahu, soupeře jsme přehrávali," mrzí třineckého útočníka.

"Turnaj nám možná výsledkově nevyšel, ale nepropadáme panice. Nejdůležitější zápasy nás čekají na konci srpna v Bratislavě, kdy se koná olympijská kvalifikace," tvrdí rodák z Gdaňsku, jenž na turnaji zaznamenal tři góly: "Nejsem úplně spokojený, těch gólů mohlo být více, byl jsem často na ledě. Co mi ale dělá radost je fakt, že po zranění, které mě loni trápilo, jsem se cítil velmi dobře. Noha drží. Pomohla mi také dovolená v Egyptě, kde jsem byl na týden po konci sezony v Třinci. Potřeboval jsem trochu zregenerovat, protože pro nohu není optimální, kdy je po takovém zranění každý den v brusli."

Na turnaji ve slovinské Lublani se v dobrém světle ukázal také třinecký odchovanec a ještě v minulé sezoně gólman partnerského Frýdku-Místku Ondřej Raszka: "Ondra chytal výborně. K dnešnímu dni to vypadá, že je pro naší reprezentaci gólmanem číslo jedna. Přál bych mu, aby si výkonnost udržel. Jak už jsem ale říkal, opravdovou zkouškou ohněm bude až olympijská kvalifikace na konci léta. Tam opravdu nebudeme v roli favorita. Ve Slovinsku jsme ale ukázali docela dobrou hru do obrany, na tomto základu se dá stavět."

Pandemická opatření jsou stále přísná, nicméně ve Slovinsku se naskytla alespoň krátká příležitost na prohlídku města: "Měli jsme hotel v centru města a během volného dne byla možnost se projít na náměstí v Lublani. Zrovna od pondělí se tam některá opatření zmírnila, proto jsme mohli posedět v restaurační zahrádce u kávy," těšilo Arona, který si před začátkem kolektivní přípravy u Ocelářů dopřeje pár volných dnů s rodinou: "Teprve v sobotu jsme se vrátili z turnaje, který byl docela náročný. Teď ještě budu trochu odpočívat, pročistím si hlavu, než nám naplno vypukne letní příprava."

Foto: Drago Cvetanovič