Alex Pisarik: Všichni jsme zklamaní, že jsme do play-off nepostoupili

16.03.2015 · Martina Sikorová
Juniorka Ocelářů před týdnem ukončila těsnou porážkou v zápase s Kometou své letošní působení v DHL extralize těsně pod postupovou hranicí do vyřazovacích bojů. Za nepříliš povedenou třetí fází soutěže se ohlédl kapitán třineckých juniorů, Alex Pisarik.

Třinečtí junioři sice vstoupili do bojů o play-off těsnou prohrou s Chomutovem, následně ale dokázali obrat o body Vítkovice a Zlín. Ve zbývajících sedmi kolech už si pak ale mladí Oceláři připsali pouze dvě vítězství, což na postup do vyřazovacích bojů nestačilo. "Je to velká škoda, protože cílem bylo postoupit do play-off. Tým měl velké ambice na úspěch, bohužel v nadstavbové části rozhoduje každý zápas a nám se ty důležité nepodařilo vyhrát a to rozhodlo. Všichni jsme zklamaní, že jsme do play-off nepostoupili."

Juniorský tým si tedy v bojích o play-off připsal pouze tři výhry, ve Werk aréně pak dokázali svěřenci trenéra Juříka vyhrát jen jednou. Proč se v domácím prostředí příliš nedařilo? "To sám nevím. Každý zápas je jiný a nám se v třetí části doma prostě nedařilo. Myslím si, že jsme udělali hodně individuálních chyb a to zápasy rozhodlo."

O tom, že se třinečtí mladíci do vyřazovacích bojů nedostanou, rozhodl ale až duel v Mladé Boleslavi. Pokud by Oceláři dokázali svého soupeře porazit, udrželi by si naději pro postup do play-off. To se ale nestalo."Byl to hodně smolný zápas. Do zápasu jsme vstoupili skvěle, v první třetině jsme měli čtyři nebo pět gólových šancí, ale třetina skončila 0:0. Za stavu 2:1 jsme potom dostali gól do kabiny na 2:2 a to taky psychice moc nepomůže. Ve třetí třetině rozhodla jedna brejková situace, kterou Mladá Boleslav dokázala využít, a to rozhodlo zápas. Myslím si, že největší příčinou porážky bylo neproměňování šancí a zbytečné góly, které jsme dostali."

Třinečtí junioři ale museli bojovat i s jiným problémem než bylo neproměňování šancí. Ne všechny duely totiž odehráli v kompletním složení, třeba k zápasu s brněnskou Kometou nastoupilo jen dvanáct hráčů do pole. "Určitě je rozdíl, když hrajete ve třinácti lidech anebo když máte čtyři plné pětky. Bohužel, situace byla taková a my se s tím museli nějak poprat."

Pro třineckého obránce s kapitánským céčkem na dresu ale byla z pohledu do osobních statistik uplynulá sezóna poměrně úspěšná. V devětačtyřiceti duelech si nejproduktivnější bek juniorky připsal šestatřicet bodů za devět gólů a dvacet sedm asistencí. "Letos se mi sezóna povedla, co se týče bodů. Dostával jsem hodně prostoru v přesilovkách pět na čtyři a pět na tři, navíc jsem hodně ofenzivní obránce a snažím se podporovat útok skoro v každé situaci. Ohledně bodů jsem spokojený, ale vždycky je co zlepšovat."

Hrací systém juniorské soutěže prošel před tímto ročníkem určitými změnami. Úvodní zápasy byly odehrány už v srpnu, nově pak přibyla třetí část, boje o play-off. Dá se tedy považovat nový systém po odehrané sezóně za krok k lepšímu? "Určitě. Přibylo zápasů a to je pro mládež rozhodně dobře, navíc je soutěž udělána stylem, že se v každé části o něco hraje a nic se nemůže vypustit. I když nám to letos nevyšlo, tak si myslím, že je to krok k lepšímu."

FOTO: Vojtěch Vladár, Ronald Hansel.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno