Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Adamský se trefil posté: Teď už to tam bude zase padat!

14.10.2012 · Adam Sušovský
Praha - Martin Adamský se ve 12. kole dočkal první trefy v letošní sezoně. Branka na 5:5 na Slavii neznamenala jen prodloužení zápasu, ale také velkou metu v jeho hráčské kariéře. Pro reprezentačního útočníka to byla extraligová trefa číslo sto.

Oceláři mají v kapse dva body z enormně těžkého a hlavně hodně bláznivého utkání. Na Slavii během úvodních šedesáti minut třikrát prohrávali, dvakrát vedli a nakonec odpor nepříjemného soupeře zlomili až v nájezdech, kde se stoprocentní úspěšností pečetili konečné vítězství 6:5.

Nájezdy zařídil deset minut před koncem řádné hrací doby Martin Adamský. Reprezentační útočník svým prvním gólem v sezoně smazal dvoubrankovou ztrátu na soupeře a zároveň také doufá, že zlomil své střelecké prokletí v novém ročníku.

"Teď už to tam začne padat," usmíval se po utkání rychlonohý forvard při pohledu na puk, který si schoval. Branka na 5:5 byla celkově jeho stá v extraligové kariéře.

Martine, byl i pro vás zápas pořádná divočina?
Padlo deset branek, šlo to do nájezdů. Bylo to bláznivé a pro diváky doufám parádní. Zápas bavil i nás. (Usmívá se)

Museli jste dotahovat. Ještě na začátku třetí třetiny jste prohrávali o dvě branky. Stálo vás to hodně sil?
Stálo to hrozně moc sil. Máme v nohách těžký zápas v Litvínově, první třetinu jsme možná i kvůli toho zaspali. Zaplať pán Bůh, že se nám povedlo vyhrát alespoň v těch nájezdech.

V čem byl zápas tak těžký?
Šlo vidět, že hraje Slavia ve velké pohodě. Pořád jsme dotahovali, ve třetí třetině hráli prakticky na dvě lajny a s těmi jsme je utloukli a dostali to do prodloužení.

Jak se na to díváte vy hráči, kteří jste takhle enormně vytěžovaní prakticky od začátku sezony?
Pro mě je to lepší. Chci být na ledě co nejdýl. Ukazuje se, že jsme na tom fyzicky velmi dobře, protože se nám třetí třetiny daří a lámeme zápasy v době, kdy už jsou soupeři utahaní.

Zápas do prodloužení nasměrovala vaše branka. Byla to velká úleva?
Je to trošku úleva. Ale že by mě to tolik trápilo, to bych neřekl. Nejsem skeptik, snažím se dělat všechno pořád stejně. Dřu a věděl jsem, že se jednou konečně zase trefím. Bohužel to přišlo tak pozdě, ale teď už to bude padat snad pořád.

Ještě než jste se začal radovat, skočil jste do branky nekompromisně po puku a schoval jste si ho do kapsy...
Kluci si už ze mě dělali srandu, že to byl snad první extraligový gól. Podle oficiálních statistik to byl ale můj stý gól v kariéře. Ten puk jsem si musel nechat.

Může být ta branka právě tím zlomem, aby jste střílel góly podobně jako loni? Letos jste šance měl, ale nepadalo vám to tam...
No jo. V první třetině jsem měl dneska taky šanci a zase mi to tam skákalo přes hokejku. Co mám dělat ? (Směje se) Ale pak jste to zase viděli, šel jsem tam ještě na konci sám na brankáře, zase se mi to postavilo na hranu a nedal jsem. Ono to ale přijde. Teď už to tam bude padat!

Nechodil jste pro radu za Martinem Růžičkou, který nelítostně ničí všechny soupeře? Dnes dvě střely a zase dvě branky...
Ne. Já jen zírám a kroutím hlavou. Na co sáhne, to tam padne. Jeho góly ale znamenají body a to je pro nás důležité.

Šlo se vám do nájezdů s větším sebevědomím díky tomu, že Hamerlík už letos čtyři nájezdy chytil? (Po utkání se Slavii má Hamerlík 100% úspěšnost. V sezoně už pochytal 6 samostatných nájezdů soupeře, pozn. redakce)
Určitě! Daří se mu. Díky němu jsme první, chytá výborně. On je důvodem, proč hrajeme v lize vysoko. Dnes to jasně ukázal. Jemu patří hlavní dík.

×
Dnes v 17:30 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha