Adam Raška v národním výběru na Karjalu

29.10.2020 · Martin Stebel
Hlavní trenér české hokejové reprezentace Filip Pešán dnes oznámil nominaci pro listopadový turnaj Karjala, který se bude konat ve finských Helsinkách. V národním mužstvu mimo jiné figuruje devatenáctiletý útočník třineckých Ocelářů Adam Raška. Na listině náhradníků pak najdeme jména Ondřeje a Michala Kovařčíkových a Matěje Stránského.

"V polském Těšíně jsme dnes v rámci tréninku hráli modelový zápas a po jeho konci mi v šatně někteří kluci gratulovali k tomu, že mám pozvánku do nároďáku. Ze začátku jsem tomu nevěřil, říkal jsem si, že si dělají srandu. Do dneška jsem opravdu nic netušil, neměl jsem žádné náznaky, že bych měl být povolán. Trenéři berou do Finska pět lajn, což je o jednu lajnu víc oproti normálu, přesto ale věřím, že dostanu šanci. Mám radost, že si konečně po měsíci zahrajeme nějaký ostrý zápas, kde budou diváci," prozradil po své nominaci Adam Raška.

"Bohužel český hokej je až nesmyslně paralyzovaný. Byť jsem to původně neměl v plánu, tak jsem kvůli omluvenkám musel sáhnout i do extraligy. Tím se chci omluvit i klubům, že jsem je nestihl obvolat a řádně se domluvit. Nicméně se chci vyhnout tomu, abych do širší nominace musel sáhnout. V sestavě jsou i hráči z dvacítky. Veškerá soustředění pro tento výběr bohužel vláda nedovoluje a tímto bychom jim chtěli aspoň trochu pomoci, aby se mohli připravovat na blížící se MS hráčů do 20 let. Například Rusko nejspíše tento turnaj obsadí výhradně hráči do 20 let, aby měli přípravu," vysvětlil během tiskové konference Filip Pešán.

Národní mužstvo se nejprve ve čtvrtek 5. listopadu střetne se Švédskem, následně v sobotu změří síly s domácím Finskem a turnaj zakončí v neděli zápasem proti Rusku. Všechny souboje odvysílá v přímých přenosech ČT sport. Čeští hokejisté na turnaji Karjala obhajují prvenství, výběr trenéra Miloše Říhy si na podzim 2019 připsal tři vítězství a ztratil jediný bod. Turnaj Karjala proběhne za přísných hygienických a bezpečnostních opatření. Členové týmů se po příjezdu musejí prokázat negativním testem na koronavirus, další absolvují na finském území.

Nominace na turnaj Karjala:

Brankáři:
Patrik Bartošák (Lahti, Finsko), Dominik Hrachovina (Tappara Tampere, Finsko), Lukáš Pařík (Bílí Tygři Liberec).

Obránci:
Filip Hronek (Mountfield HK), Jakub Jeřábek (Podolsk, KHL), Andrej Šustr (Kunlun, KHL), David Sklenička, Jakub Krejčík (oba Jokerit Helsinky, KHL), Vojtěch Mozík (Färjestad, Švédsko), Lukáš Klok (Lukko Rauma, Finsko), Michal Moravčík (Tappara Tampere, Finsko), Jakub Galvas (Jukurit Mikkeli, Finsko), David Jiříček (HC Škoda Plzeň), Stanislav Svozil (HC Kometa Brno), Šimon Kubíček (HC Stadion Litoměřice).

Útočníci:
Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva, KHL), Hynek Zohorna, Tomáš Zohorna (oba Chabarovsk, KHL), Andrej Nestrašil (Magnitogorsk, KHL), Ondřej Roman (Ilves Tampere), Michael Špaček, Jiří Smejkal (oba Tappara Tampere, Finsko), Rudolf Červený (Lahti, Finsko), Radek Koblížek (Oulu, Finsko), Šimon Stránský (Jukurit Mikkeli), Jan Ordoš (Oskarshamn, Švédsko), Jan Myšák (HC VERVA Litvínov), Michal Teplý (BK Mladá Boleslav), Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie, OHL), Adam Raška (HC Oceláři Třinec).

Náhradníci:

Brankáři: Dominik Frodl (HC Škoda Plzeň), Petr Kváča (Bílí Tygři Liberec), Marek Mazanec (Mountfield HK), Filip Novotný (HC Energie Karlovy Vary).

Obránci: Ronald Knot (Bílí Tygři Liberec), Adam Polášek (HC VÍTKOVICE RIDERA).

Útočníci: David Tomášek, Lukáš Rousek (oba HC Sparta Praha), David Šťastný, Adam Zbořil, Pavel Kousal (všichni BK Mladá Boleslav), Radan Lenc, Marek Zachar (oba Bílí Tygři Liberec), Ondřej Beránek, Jakub Flek (oba HC Energie Karlovy Vary), Matěj Stránský, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík (všichni HC Oceláři Třinec), Robert Kousal, Jan Mandát (oba HC Dynamo Pardubice), Petr Straka, Matyáš Kantner, Petr Kodýtek (všichni HC Škoda Plzeň), Patrik Zdráhal (HC VERVA Litvínov), Dominik Lakatoš (HC VÍTKOVICE RIDERA), Filip Koffer, Pavel Novák (oba HC Stadion Litoměřice).

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno