AKTUÁLNĚ: Finále juniorů nakonec ve "velké" WERK ARENĚ

06.04.2019 · Klub
Dnešní finále juniorské DHL extraligy mezi třineckými Oceláři a pražskou Spartou (hraje se od 14 h.) mění na poslední chvíli místo konání. Původně se mělo hrát v Mini WERK ARENĚ, nakonec se však utkání, ve kterém svěřenci trenéra Jiřího Juříka mohou vybojovat zlaté medaile, přesouvá do velké haly, kde své zápasy hraje extraligový A tým Ocelářů. Čas úvodního vhazování se nemění. Pro vstup do WERK ARENY bude otevřený hlavní vchod od parkoviště. Další doplňující informace Vám poskytnou na místě pracovníci pořadatelské služby.

"Naši junioři si výslovně přáli odehrát finále proti Spartě v Mini WERK ARENĚ, kde celý rok trénují, hrají, ví, jak se v ní odráží puky od mantinelů a jsou zvyklí na tamní led. Nicméně předběžný zájem fanoušků i médií je tak velký, že jako organizátor musíme v takové situaci zohlednit nejdůležitější aspekt všech hokejových utkání, kterým je jednoznačně zajistit bezpečnost aktérů zápasu a diváků. Uvědomujeme si, že tuto informaci oznamujeme na poslední chvíli, tudíž se nemusí dostat ke všem lidem, kteří už během týdne projevovali zájem navštívit juniorské finále, nicméně je to z hlediska bezpečnosti lepší varianta, protože Mini WERK ARENA není na předpokládaný nápor diváků stavěná. Věříme, že i přes tuto náhlou změnu si fanoušci cestu do haly najdou a že podpoří naše juniory v cestě za vysněným titulem," vysvětluje k náhlému přesunu pořadatelství tiskový mluvčí HC Oceláři Třinec Radim Sajbot.

Ve "velké" WERK ARENĚ se uskuteční od dnešní 14. hodiny nejen druhý zápas finálové série, ale také i případný nedělní rozhodující duel, jehož úvodní vhazování je naplánováno také na 14 hodinu. Vstup na obě utkání je zdarma.

HC Motor České Budějovice