Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Tomáš Marcinko: Špatný zápas, musíme to zlomit

08.01.2021 · Martin Stebel
Domácí premiéra roku 2021 Ocelářům nevyšla. Pardubické Dynamo podalo ve WERK ARENĚ soustředěný výkon a veze na východ Čech tři body. "Musíme se snažit pracovat na sto procent, protože v minulosti jsme se přesvědčili, jak věci fungují," burcuje TOMÁŠ MARCINKO.

Asistent trenéra Marek Zadina mluvil o nejhorším výkonu aktuální sezony...

Neříká se mi to lehce, ale soupeř vyhrál zaslouženě. První třetina byla z naší strany bídná, takto si nemůžeme dovolit hrát. Když jsme se pak zvedli, snažili jsme se hrát více dopředu, aktivněji a vyhrávat souboje, nestačilo to. Čtvrtý gól ve třetí třetině soupeřům pomohl. Byl to jednoduše z naší strany špatný zápas.

Dnes poprvé nastoupili dva kanadští spoluhráči. Jak se s nimi hrálo, než trenéři začali míchat útoky?

Mají toho už dost odehráno, jejich životopis hovoří za vše. Ještě asi potřebují chvíli na aklimatizaci, ale oba jsou šikovní hráči a pomohou nám. Také my se budeme snažit jim pomáhat, jsou tu pár dní s cestou. Důležité je, že už mají ten zápas za sebou. Věřím, že každý další jim jen pomůže. Neřeším, s kým zrovna hraju, nikdo to neřeší. Jsme dobrý tým, fajn kolektiv a tak to vždy bylo. Jestli to jsou Kanaďani, nebo je to někdo jiný, není důležité. Věřím, že chtějí hrát za náš tým a chtějí nám pomoci.

Nedaří se vám v útoku, máte teď pouze jeden gól za dva zápasy. V čem tkví problém, že to střelecky nejde?

Nemůžeme si říkat, že máme teď smůlu, protože brankář to chytil, nebo byla tyčka. Tak to nefunguje. Buď dám gól, nebo nedám. A když nedám, tak to zkouším dále. A jednoduše někdy se to třetí čtvrtou střelou prolomí a padne to tam, jindy potřebujete možná sedm osm střel. Ale musíme se snažit pracovat na sto procent i nadále, protože v minulosti jsme se přesvědčili, jak věcí fungují.

Od Ocelářů většina čeká výhru a tým může být pod přílišným tlakem...

Ne, to si nemyslím. Znám tento kolektiv a každý už má něco odehrané. Musíme se soustředit jen na náš výkon. Když nehrajeme na sto procent, nemůžeme vyhrát. Víme, jak vypadaly zápasy předtím, kdy se dařilo. Musíme to zlomit. Víme, že to dokážeme, takže to je jen a pouze na nás.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
Bílí Tygři Liberec
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Dukla Jihlava
×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC RT TORAX Poruba
HC Oceláři Třinec