Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Soupeř kousal, ale zápas jsme měli pod kontrolou, raduje se Tomáš Marcinko

17.11.2020 · Martin Stebel
Ani extraligový nováček nenašel účinný recept na rozjeté Oceláře. Ti rovněž ve svátečním odpoledni diktovali tempo hry a bez větších problémů dokráčeli za osmým vítězným zářezem. Premiérovou trefu sezony zaznamenal TOMÁŠ MARCINKO. Jeho přesilovkový zásah byl v konečném resumé rozdílový.

Osmý korálek na šňůře výher? Povedlo se. Oceláři také tentokrát potvrdili roli favorita, i když extraligový nováček občas urputně zlobil a kousal: "Skóre vypadá poměrně jasně, ale když jsme polevili, tak Budějovice byly velmi nepříjemné, kousavé. Na druhou stranu je třeba říct, že jsme z větší části měli zápas pod kontrolou. Budějovice sice mají docela dlouhou sérii proher, ale hrají slušný hokej, dnes prezentovaly dobrou hru."

Důrazný centr skóroval vůbec poprvé v aktuálním ročníku. V minulých letech přitom býval právě v úvodech sezon poněkud produktivnější: "Nebyl jsem kvůli gólové absenci nějak nervózní. Každý hráč chce dávat góly a být pro tým v něčem prospěšný. Občas to ale jednoduše není jen o gólech, ale pomůžete týmu jinou činností, musíte přispět dalším způsobem. Snažím se být pro mužstvo přínosem v bránění, na buly či v dohrávání soubojů. Po každém vítězném utkání vás navíc neproměněné šance nemusí tolik mrzet. Zní to jako klišé, ale podstatné jsou jen body pro tým. Ve sportu to tak prostě funguje."

Oceláři v úterý absolvovali už šesté utkání v deseti dnech. Mimořádně nahuštěný program po restartu soutěže ale červenobílí zvládají výborně: "Všechny týmy mají podobný rozpis. Teď budeme hrát až v pátek, bude čas a větší prostor pro regeneraci, můžeme nabrat trochu více sil. Těch zápasů je dost, ale takto zkrátka vypadá aktuální rozpis. Snad každý vám řekne, že raději hraje než trénuje. Když je teď v našem programovém okénku den bez ostrého zápasu navíc, je to určitě příjemná zpráva."

Série osmi vítězných zápasů v řadě rozhodně těší, ovšem roli papírového favorita není snadné neustále obhajovat: "Už dnes to bylo jiné. Neřešíme, jestli jdeme proti týmu, který má sérii proher či výher. Těší nás hra, kterou zatím předvádíme, ale zítra je nový den a může to být o něčem jiném. Nemáme důvod řešit minulost. Jednotlivé zápasy jdou v rychlém sledu, a myslíme pouze na nejbližší duel. Teď je důležitý poctivý trénink, pořádná regenerace a příští zápas v pátek proti Plzni, do kterého půjdeme naplno."

Tomáš Marcinko v úvodu sezony Ocelářům scházel ve dvou zápasech. Příčina jeho absence byla asi ta nejkrásnější, jakou si vůbec můžeme představit. Spolu s manželkou Vladimírou v září přivítali na svět dcerku Linu: "Přineslo nám to s manželkou do života největší dar. Z malé dcery se nesmírně těšíme, společné chvíle si velmi užíváme. Z psychologického hlediska je to obrovská změna. I když máte špatný den, tak pohled na malou vám okamžitě zlepší náladu. Jsem rád, že tohle můžeme v rodině prožívat," raduje se hrdý otec.

Popradský rodák rovněž vyjádřil směrem do následujících dnů jedno zásadní přání: "Všichni doufáme, že současná covidová doba bude co možná nejjednodušší pro celou společnost a brzy vše zlé pomine. Věřím, že pokud nás to nějak ovlivní, tak jen pozitivně, abychom byli zodpovědnější a řešili situace tak, jak bychom měli. Důležitý je respekt jednoho vůči druhému. To je asi nejpodstatnější v době, kterou teď prožíváme."

×
Odehrané v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Vítkovice Ridera