Letošní sezona Ligy mistrů se neuskuteční

13.10.2020 · Martin Stebel
Třinečtí Oceláři si letos sedmý ročník Champions Hockey League nezahrají. Vedení soutěže v úterý reagovalo na situaci ohledně pandemie koronaviru v Evropě a rozhodlo se novou sezonu 2020/21 definitivně zrušit. Oceláři se v polovině listopadu měli v domácím dvojutkání střetnout s běloruským týmem Junosť Minsk.

"Nejvyšší prioritu pro nás má zdraví a bezpečí všech účastníků. V současné situaci bychom však nebyli schopni zajistit, aby se všichni vrátili domů zdraví a bez potřeby projít karanténou, a to ani v případě využití některého ze sofistikovaných plánů opatření, se kterými jsme přišli. Po zvážení všech okolností došla výkonná rada CHL k nepříjemnému závěru, že sehrání sezony 2020/21 není z pohledu CHL ani zúčastněných klubů možné, a to z provozního i ekonomického hlediska," uvedl prezident soutěže Peter Zahner po úterní mimořádné videokonferenci.

"Děkuji všem zúčastněným klubům, akcionářům, partnerům a všem dalším za podporu, kterou nám během příprav na nezvyklou sezonu vyjadřovali. Pandemie je něco zcela mimo naši kontrolu, a to je fakt, se kterým se bohužel musíme smířit. Nyní se soustředíme na to, abychom analyzovali veškeré dopady této situace a našli cestu, jak se s nimi vypořádáme. Věříme, že se situace kolem nákazy covid-19 v dalších měsících vrátí do pořádku, a že se CHL vrátí v sezoně 2021/22 lepší než kdy předtím," řekl závěrem šéf CHL.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice