Dorostenec Petr Ochman: Snažím se být užitečný pro tým v jakékoliv roli

24.09.2020 · Redakce
V poněkud netradiční roli vstoupil do nového ročníku dorostenecké soutěže Petr Ochman. Kvůli absenci několika obránců vyztužil šestnáctiletý útočník zadní řady Ocelářů a ve dvou zápasech si připsal asistenci a dva plusové body.

První zápasy nové sezóny jsi odehrál jako útočník netradičně na pozici obránce. Jaké to pro tebe bylo?

"Jsem rád za každou chvíli na ledě, ať už v útoku nebo v obraně. Hraju, kde mě trenéři postaví."

V čem byl pro tebe na ledě největší rozdíl?

"Moc velké rozdíly v tom nevidím. V žákovských kategoriích jsem taky občas zaskočil do obrany. Snažím se být užitečný pro tým v jakékoliv roli."

Dostali jste nějaké rady od trenéra Marka Malíka, který má s obranou spoustu zkušeností ze své bohaté kariéry?

"Určitě nám předává spoustu zkušeností. Je jich opravdu hodně, ale nejdůležitější je, že když se něco nepovede, tak nám vysvětlí, jak vyřešit situaci příště lépe."

První dva zápasy jsi v obraně odehrál s Borisem Žabkou. Jak se vám spolu hrálo?

"S Borisem se mi hraje fantasticky, krásně zaceluje mé chyby, rozumíme si."

Kromě čtvrtečního zápasu s Porubou vás tento týden čeká také derby. Jak se na zápas těšíte?

"Na derby se v kabině všichni moc těšíme a uděláme maximum pro to, abychom ho zvládli."

HC Motor České Budějovice